ne 17.2.2008 | Tereza Janovská, Lukáš Souček

Dorostenci uhráli v Karlových Varech bod

Hradečtí dorostenci nevstoupili do zápasu příliš dobře. Již ve čtvrté minutě prohrávali o dvě branky a taky tento náskok soupeře dlouho dotahovali. O snížení na rozdíl jediné branky se postaral tvrdou a přesnou střelou Miroslav Christ. Ve druhé třetině pak vystihl ve vlastním oslabení David Šafránek rozehrávku soupeře a zasloužil se o vyrovnání. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém Hradec nevyužil přesilovku. Karlovy Vary dostaly také jednu výhodu. S tou si poradily lépe než Hradečtí a v čase 63:14 vstřelily vítěznou branku.

Do první třetiny energetici doslova vlétli. Už ve třetí minutě se dostal Jaroslav Flieger společně s Tomášem Sýkorou do přečíslení a první jmenovaný otevřel skóre zápasu. Hradečtí se nestačili ani vzpamatovat, když Jaromír Kverka vybojoval kotouč na modré čáře a přihrál Martinu Frkovi, který nikým nehlídaný měl cestu k bráně zcela volnou. Hostující gólman Alexa na něj sám nestačil, a tak se stav utkání proměnil na 2:0. Kdo si ale myslel, že budou mít energetici utkání v kapse, se mýlil. Domácí sice měli několik vyložených šancí, ale hradecká obrana byla nepropustná. Když v 15. minutě snižuje hostující Miroslav Christ, začne se hradecký tým pouštět do častějších ataků na branku Habala. Ten si však svou svatyni pečlivě hlídal a do konce třetiny už za svá záda nic nepustil.

Do druhé třetiny nastoupili hráči Hradce Králové s větším úsilím. Hrál se pohledný hokej, kde akce střídala akci. Kdyby hráči zbytečně nepřicházeli o puk, bylo by těch šancí na obou stranách určitě více. Hned ze začátku třetiny nabídl rozhodčí domácím dvě přesilovky, ale nejen že nedokázali ani jednu proměnit, navíc si nepohlídali Davida Šafránka a ten v oslabení vyrovnal na konečných 2:2. Hosty tato branka přinutila k ještě větší snaze a domácí branku zasypávali střelami ze všech stran. Habal se opět ukázal jako skvělý brankář a svůj tým podržel několika neuvěřitelnými zákroky. Ale ani domácí nezaháleli a hradecké obraně ujel Martin Frk. Alexa byl pohotový a jeho šanci spálil vypíchnutím kotouče. Pohledný hokej však kazilo časté vylučování. Do konce třetiny se už nic nestalo.

Třetí třetina se hrála znovu od nuly a snaha vyhrát 3 body, byla na obou stranách stejná. Hradec dokonce zápas otočil, když ve skrumáži před brankou poslal Daniel Filip kotouč za záda karlovarského brankáře, ale sudí branku neuznal kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Poté se konečně zvedl i útok Energie a síly hostí na ně nestačili. Několikrát však domácí netrefili prázdnou branku a ani Jaroslav Flieger, který stál sám před úplně odkrytou brankou nevystihl přihrávku od Adama Fuska. Ani jeden tým nevyužil přesilové hry a tak se schylovalo k prodloužení.

Šanci na rozhodnutí zápasu měli nejprve Hradečtí, když dohrávali více než minutovou přesilovku. Dva střelecké pokusy ale Habal bez problému zlikvidoval. Za srážku uprostřed hřiště byl v 62. minutě vyloučen Šimon Macháň a přesilovku si zahráli v prodloužení i domácí. Martin Frk se v ní dostal do šance, kterou mu Alexa zlikvidoval pohotovým zákrokem lapačkou. Karlovarský útočník si ve snaze dopravit kotouč za brankovou čáru počínal až příliš důrazně. Jeho seknutí zavánělo faulem, ale hlavní rozhodčí už nevylučoval. Domácího útočníka nerozhodila ani následná potyčka s hradeckými hráči. Martin Frk se hradeckému brankáři sportovně omluvil a vzápětí rozhodl zápas přesnou střelou.