pá 30.1.2009 | Lukáš Souček

Dorostenci v důležitém utkání s Olomoucí nebodovali

Hradečtí dorostenci měli v pátek na programu důležité utkání proti Olomouci. Bohužel se z vítězství po šedesáti minutách hry radovali hosté, Hradečtí vyšli bodově naprázdno. Olomouc se dostala do vedení v poslední minutě první třetiny a v polovině zápasu zvýšila svůj náskok na dvě branky. Hradec byl ve druhé třetině aktivnější, ale z několika šancí gól nevytěžil. Definitivní rozuzlení zápasu přinesla třetí třetina, ve které hosté přidali další dvě branky a čtyři minuty před koncem tak vedli už 4:0. Hradečtí už jen výsledek stačili kosmeticky upravit brankou na 1:4 v podání Aleše Půlpána.

Hned v první minutě zápasu se dostal do slibné střelecké pozice Daniel Filip, ale chybu hostující obrany nepotrestal. Jeho tvrdou střelu zastavilo rameno hostujícího brankáře. Vzápětí stálo při domácích velké štěstí. Patrik Machal byl sám před Pavelkou ve vyložené šanci, ale kotouč mu sklouzl z čepele a hostující útočník tak bekhendem minul. Ve 14. minutě se hradecký brankář vytáhl proti střele Pavla Zony. Pavelkova hbitá lapačka zabránila Zonovi v poslední chvíli ve skórování. Minutu před první sirénou se už ale hosté radovali. Chybu hradecké obrany nekompromisně potrestal Lukáš Králík.

Druhá část zápasu patřila domácímu týmu, ale především také Robertu Motáňovi. Olomoučtí mohli po uplynulých dvaceti minutách děkovat pouze svému brankáři za stav, který po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre. Vše začalo, ve 24. minutě, kdy střela Jakuba Nováka v poslední chvíli změnila směr o lapačku olomouckého brankáře. O minutu později domácí přece jen dotlačili kotouč za brankovou čáru, ale chviličku předtím hlavní rozhodčí přerušil hru. Následně si Hradec vynutil přesilovou hru, ve které mohl trestat Milan Valášek. Hradecký kapitán ovšem nezamířil přesně. Studená sprcha pro domácí přišla v polovině zápasu. Pavel Zona tentokrát Pavelku překonal nečekanou střelou přes obránce. Hradecký tlak ovšem pokračoval i nadále. Opět to byl Milan Valášek, kdo mohl zlomit střelecké trápení Hradce. Jenže to by v brankovišti Olomouce nesměl být Robert Motáň. Vzápětí se k odraženému kotouči dostal Filip Ropický, ale jeho dorážka byla příliš pomalá na to, aby ji hostující brankář nestačil zachytit lapačkou.

Na začátku třetí dvacetiminutovky se domácí snažili navázat na předešlou třetinu, ale místo skórování sami inkasovali. Jaroslav Pavelka chyboval při rozehrávce. Vybídl hostujícího kapitána Lukáše Králíka k jeho druhé brance v utkání a Olomouc vedla už 3:0. V 55. minutě mohl poslední jiskřičku naděje pro Hradec vykřesat Lukáš Gabriel, ale v rychlosti nedokázal nasměrovat kotouč mezi tři tyče olomoucké brány. O minutu později ovšem přišla čtvtá branka hostů a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Pavel Zona se přesnou koncovkou zapsal na listinu střelců v pátečním utkání podruhé. Východočeši našli na olomouckou jedničku recept až příliš pozdě. V čase 59:50 předložil Daniel Filip Aleši Půlpánovi, který dal výsledku konečnou podobu.