st 31.7.2019 | Natálie Fišerová, Martin Voltr

Dorostenci v prvním přípravném utkání těsně padli s Boleslaví

Vůbec jako první z hradeckých týmů vyjeli k přípravnému utkání na novou sezónu dorostenci trenéra Jiřího Janouška mladšího. V poměrně atraktivním souboji s posílenou Mladou Boleslaví třikrát vedli, dařilo se zejména Matyáši Budinovi (2+1), ale vítězství nakonec získali Bruslaři díky gólu ve dvojnásobné přesilovce dvě minuty před koncem.

Na hradecký gól Boleslav odpověděla

Začátek úvodní třetiny byl vyrovnaný a oba týmy měly šance. Právě jednu z nich využil útočník Matyáš Budina v přesilové hře, když vystřelil z pravé strany a kotouč díky cloně jeho spoluhráče zapadl přesně mezi betony hostujícího brankáře Olivera Šatného – 1:0.

Svých šancí využili i Boleslavští, když necelé tři minuty před koncem první periody Jan Půček nahrál Vojtěchu Polákovi, který srovnal stav utkání na 1:1. Do konce první třetiny se už nic důležitého nestalo a dorostenci tak odcházeli do kabin za vyrovnaného stavu.

V atraktivní třetině se scénář opakoval

Hned na začátku druhé periody Královehradečtí využili svou druhou přesilovou hru po střele obránce Matěje Havlíčka – 2:1. Oba celky předváděly kvalitní hru. Východočeští měli spoustu šancí, zejména Matyáš Budina, který byl během zápasu velmi aktivní, ovšem další své příležitosti prozatím nevyužil.

Naopak hráči Mladé Boleslavi ano, když po levé straně ujel obránce David Šercl a tvrdě vystřelil na brankáře Žalčíka, kterému puk propadl za jeho záda – 2:2. V závěru druhé třetiny měli hosté více ze hry, ale další šance se jim už proměnit nepodařilo. Stav po dvou periodách byl tak opět nerozhodný.

Vítěze určila dvojnásobná přesilovka

Začátek třetí části se více vydařil Mladoboleslavským, kteří se usadili v útočném pásmu domácích. Svého tlaku ovšem nevyužili, naopak první větší šanci Hradeckých opět proměnil Matyáš Budina, když po levé straně ujel obráncům a blafákem překonal hostujícího brankáře – 3:2.

Ve druhé polovině třetí periody měli více šancí a přečíslení spíše Boleslavští, jednu z nich využil bek Sebastian Jasečko, když se nejlépe zorientoval před bránou a dotlačil puk za Maria Žalčíka. Srovnal tak stav utkání na 3:3. Hradečtí měli v závěru spoustu možností, jak zvrátit zápas ve svůj prospěch, ale to se jim nepovedlo, a naopak inkasovali další branku. Přesilovku 5 na 3 využil po pěkné akci Jan Půček. Východočeši tak svůj první přípravný zápas před startem nového ročníku prohráli, ale chuť si mohou spravit už ve čtvrtek na ledě Plzně.