pá 5.12.2008 | Michal Luňák, Lukáš Souček

Dorostenci vezou z Havířova bod

V rámci 28. kola dorostenecké extraligy čekalo hradecké hráče těžké utkání na ledě Havířova. Dlouho to vypadalo že si na východ Čech přivezou všechny tři body. V první třetině totiž Ondřej Vlček poslal Hradec dovedení 1:0 a tento stav vydržel až do 56. minuty. V té však dokázal Havířov vyrovnat. Svou brankou se o to postaral Tomáš Mráz a utkání dospělo do prodloužení. V něm branka nepadla a dostalo se tak na dovednostní soutěže. V těch byl šikovnější Havířov a díky Jakubu Fúzikovi si připsal druhý bonusový bod.

Utkání o důležité body se odehrálo mezi Hradcem Králové a Havířovem na ledě Panterů. Dva celky ze spodních příček tabulky se utkaly po páté hodině večerní. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. A to platilo jak v první třetině, tak po celý zápas. Havířovští mohli jako první skórovat, když hned v sedmé minutě měli dvojnásobnou početní výhodu. Ta trvala více než minutu, ale Hradec se dokázal ubránit. V čase 15:13 přišla první branka utkání. V přesilové hře nasměroval kotouč do prostoru před brankoviště Marek Červený. Tomáš Havelka pak přisunul Ondřeji Vlčkovi, který rozvlnil síť domácích. Důležitý gól hosty mohl uklidňovat i o přestávce, neboť ve zbývajícím čase první třetiny se už skóre neměnilo.

Ve druhé třetině byl k vidění totožný hokej. Obě mužstva vycházela ze zabezpečené obrany a větší šance přicházely většinou jen v přesilových hrách. Hradečtí si ve druhém dějství zahráli dvakrát v početní výhodě, domácí o dvě minuty více. Na světelný ukazatel skóre se však tato skutečnost nijak nepromítla.

Ve třetí třetině už museli být domácí aktivnějším týmem, protože to byli právě oni, kdo musel vstřelit gól. A příležitostí k vyrovnání měl Havířov opravdu mnoho. Hned ve 43. minutě se Hradečtí museli bránit ve třech podruhé v utkání. Více jak minutu a půl dlouhá přesilovka ovšem domácím nepomohla. Ta samá situace se opakovala v 50. minutě, kdy Havířov opět mohl srovnat v přesilové hře pět na tři. Ta rovněž trvala déle jak minutu a půl. Hradec se ale znovu ubránil. O to víc musela hosty mrzet branka v 56. minutě. Hostům se nepodařilo dostat kotouč z pásma a vystřídat, čehož dokonale využil Tomáš Mráz a poslal zápas do prodloužení.

V něm Hradečtí hráli zhruba minutovou přesilovku, která se převedla z konce třetí třetiny právě do prodloužení. Z té ale Východočeši nic vytěžit nedokázali, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Hradečtí jeli jako první - Václav Pánek dal. Jan Bálint neuspěl. Ve druhé série se role otočili. Za Hradec neproměnil Jakub Novák, zatímco Marek Kalus srovnal na 1:1. Ve třetí sérii Tadeáš Galanský přečetl úmysl Aleše Půlpána a Jakub Fúzik rozhodl o vítězství Havířova přesnou střelou do šibenice.