út 14.10.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci vezou z Liberce vysokou porážku

Hradečtí dorostenci v úterý dohrávali zápas na ledě Liberce. Bílí Tygři zatím v soutěži neztratili ani jeden bod a po úterní výhře právě nad Hradcem Králové se vyhoupli do čela extraligové tabulky. Východočeši drželi se soupeřem krok jen v prvních patnácti minutách, světlé chvilky byly k vidění i ve druhé třetině. Soupeř však naplno prokázal své kvality a zvítězil vysoko 8:1. Jediným střelcem červenobílých byl Tomáš Havelka.

V první třetině to vůbec nevypadalo, že na sebe v utkání narazily dva týmy z opačných konců tabulky. Bílí Tygři se sice tlačili do útoku, ovšem moc se jim to nevedlo. Druhá minuta sice rozvlnila síťku, ovšem po střele Šestky pouze tu boční. Boj o střední pásmo pokračoval i na začátku šesté minuty. Přestože se domácí snažili, hradečtí hráči při náznaku tlaku Tygrů bez rozmýšlení vyhazovali puky přes všechny čáry.

Desátá minuta přinesla druhou přesilovou hru pro Hradec. S tou ovšem až na nepřesnou střelu Červeného nenaložil dobře. V patnácté minutě se první branky v zápase dočkali domácí Bílí Tygři, když si do volného prostoru mezi kruhy najel Marek Šetka a bekendovým blafákem překonal Pavelku. O dvaačtyřicet vteřin to už bylo o dvě branky, ihned po buly se prosadil Tomáš Filippi.

Prostřední třetinu začal tým trenéra Říhy v početní výhodě. Oproti první třetině bylo k vidění kvalitnějších dvacet minut, ve kterých padly celkem čtyři branky. V šestadvacáté minutě zasadili Tygři hostům opět dvojí úder. Nejprve se prosadil ranou od mantinelu mezi betony gólmana tvrdou ranou Jaroslav Vlach a za devětatřicet vteřin rozebrali Bílí Tygři hostující obranu, z rohu na modrou poslal přesnou přihrávku Miškovský a Jiří Říha pohotovou střelou nad betony brankáře vsítil čtvrtou branku Liberce.

Hosté kontrovali o pár okamžiků později, když se v přesilové hře prosadil Tomáš Havelka. Dvacet vteřin před druhou sirénou se natlačil před obránce Ladislav Bittner a rychlou střelou pod břevno nedal Pavelkovi šanci. Po druhé třetině tak svítilo na výsledkové tabuli skóre 5:1.

Závěrečná perioda byla zcela v režii Bílých Tygrů. Hostující tým se po brance do šatny sesypal a bylo jen na domácích, jestli ještě nějaké branky na cestu hradeckým hokejistům přidají. V osmačtyřicáté minutě pálil od modré Rohal, jeho střelu jen gólman vyrazil před sebe, kde puk nadvakrát dorazil do branky David Morong.

Hosté se do šance dostali až čtyři minuty před koncem zápasu v přesilové hře, ovšem střela Gabriela letěla vysoko nad. V závěru utkání hostující brankář ještě dvakrát musel lovit puk za svými zády. Nejprve svou druhou brankou v zápase vsítil Tomáš Filippi. Poslední slovo v zápase měl Patrik Maďar, který tak stanovil konečný stav na 8:1. Bílí Tygři se tak díky dnešní výhře dostali na první místo v tabulce.