so 1.9.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci vstoupili do extraligy prohrou

Mládežnická extraliga dorostu odstartovala 1. září. Hradečtí hokejisté zavítali na úvod soutěže do Šumperka. Z ledu nováčka však Východočeši body nevezou. V první třetině se domácí dostali zaslouženě do dvoubrankového vedení, Hradečtí šumperským drakům vůbec nestačili. Ve druhé části hry se podařilo hradeckému týmu snížit z trestného střílení, které proměnil Aleš Půlpán. To ale bylo ze strany Hradce vše. Šumperští ještě přidali dvě branky a bylo rozhodnuto. Nováček extraligy ve svém prvním utkání v nejvyšší soutěži vybojoval tři body.

Hradec se na ledě Šumperka v prvním extraligovém utkání příliš v dobrém světle nepřevedl. Hned od úvodního vhazování byli domácí lepším týmem na hřišti. Zúročení šumperského tlaku přišlo v čase 10:39, kdy Pavel Prokopec pronikl hned z vhazování před brankáře Kotrlu a efektivně zakončil pod horní tyč. Východočeši působili na ledě ospalým dojmem a Šumperk se z toho pochopitelně snažil vytěžit co nejvíce. Ještě do začátku první přestávky domácí zvýšili své vedení na 2:0. Vladimír Cink našel Michala Skoumala a ten se nemýlil.

Do druhé třetiny už vstoupil hostující celek lépe. Napomohla tomu i přesilová hra, kterou si Hradečtí hned v úvodu zahráli. Tu sice nevyužili, ale v čase 23:31 zalehl domácí obránce kotouč v brankovišti a hlavní rozhodčí bez velkého přemýšlení nařídil trestné střílení. Šanci vrátit Hradec do zápasu využil perfektním blafákem do bekhendu Aleš Půlpán. Následně se hostům povedlo několikrát nebezpečně ohrozit branku. Největší šanci neproměnil Vilém Juráň, když si obhodil tři hráče Šumperka, ale na brankáře Fabriciho už nevyzrál. Ve 29. minutě přišla třetí trefa Draků do černého. Přihrávku Stejskala do prázdné brány Vladimír Cink minout nemohl a Šumperk znovu vedl o dvě branky.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí celek nikam hnát nemusel. Stačilo hlídat dvoubrankové vedení. I tak byl ale Šumperk při chuti a několikrát brankáře Kotrlu vyzkoušel. Hradečtí věřili ve vyrovnání, ale zklamala je koncovka. V 53. minutě ještě pečetil skvělý výkon extraligového nováčka Jakub Trtík. Prvních 60 extraligových minut měl Šumperk za sebou a nutno podotknout, že lépe je snad ani odehrát nemohl. Hradeckým dorostencům se vstup do soutěže nevydařil. Jediný gól z trestného střílení nebyl pro útočníky příliš dobrou vizitkou. Už v neděli ale Hradec zavítá do Opavy, kde se pokusí zaváhání z prvního zápasu napravit.

Pavel Smitka Pavel Smitka - asistent trenéra Hradce Králové:
Průběh utkání byl ovlivněn velmi špatným vstupem našich hráčů do utkání. Byli jsme pomalí, nedůrazní a nedařila se nám kombinace. Vedení domácích 2:0 bylo vyjádřením obrazu hry v 1. třetině. Do další třetiny nastoupilo v hradeckých dresech jiné mužstvo. Zlepšili jsme se ve všem a hra se odvíjela především v obranném pásmu Šumperka. Půlpán z krásného trestného střílení snížil na 2:1 a vyrovnání viselo na vlásku. Bohužel branku vstřelili domácí z ojedinělé akce a tím nám vzali vítr z plachet. Náš tlak už nebyl tak drtivý. Ve třetí třetině jsme bojovali, snažili se zatlačit domácí, ale šance jsme si nevytvářeli. Zklamáním byl výkon starších hráčů Vlčka a Matějčka. Brankář Kotrla i přes čtyři inkasované branky zachytal spolehlivě. Jediný hráč, který snesl přísné měřítko byl Aleš Půlpán.