so 6.9.2008 | Miroslav Mayer, Lukáš Souček

Dorostenci vybojovali v úvodním utkání dva body

Hradečtí dorostenci měli v pátek na programu první extraligové utkání. Zavítali do Českých Budějovic. V utkání po většinu času stále dotahovali soupeřův náskok. Nakonec se však Východočechům povedlo dovést zápas až do samostatných nájezdů, kde Hradec získal druhý bod. Nejproduktivnějším hradeckým hráčem byl Daniel Filip, v nejdůležitějších momentech podržel svůj tým brankář Jaroslav Pavelka.

První šanci zápasu měli hosté, kteří získali puk za brankou po chybě obránce Kříže, ale Bláha střelu vyrazil. Další šanci měl v 7. minutě domácí útočník Lukáš Sedlák, dostal se před bránu hostů a nebezpečně vystřelil, Pavelka ale střelu chytil. V 11. minutě nedokázal zasunout puk do prázdné branky hostující Stříteský, položil si brankáře, ale akci nedotáhl do konce. Ve 13. minutě střílel nebezpečně z pravé strany domácí Homolka, ale Pavelka jeho střelu dobře viděl. V 15. minutě střílel při přesilovce od modré domácí obránce Cifreund, ale jeho střela skončila v lapačce Pavelky. Když už se zdálo, že třetina skončí bez gólu a na první branku sezóny si budeme muset ještě počkat, udeřili nečekaně domácí. Jan Trummer vybojoval puk, dokázal přihrát přes dva hráče volnému Michalu Švihálkovi, který trefil mezeru mezi betony Pavelky - 1:0. První třetina nepřinesla příliš vzrušujících momentů, bylo vidět, že se jedná o zahajovací utkání a mužstva se teprve rozkoukávají.

Druhá třetina bylo o poznání živější, mužstva ztratila ostych a více se pouštěla do útočení a výsledkem bylo i několik branek. Na začátku třetiny měli větší šance hosté z Hradce Králové. Velkou šanci měl Reichmann, který prudce vypálil z levé strany a donutil brankáře Bláhu ukázat, jak velký že má rozklek. Ve dvacáté šesté minutě si domácí vytvořili tlak v útočné třetině a po sérii nepřesností se k puku dostal Švihálek, dobře si všiml, že mu ze střídačky naskočil Lukáš Sedlák, který si puk dobře zpracoval a zasunul ho do branky hostů - 2:0. Pak byli více aktivní hosté a zvláště Vlček a Červený byli před domácí brankou rozhodně vidět více, ne bylo domácím milo. Nakonec se hosté dočkali branky v době, kdy to nikdo nečekal. Dokázali skórovat v oslabení. Ve 38. minutě domácí obrana vyrobila chybu, k puku se dostal hostující Novák, dostal se před domácího brankáře a dokonce i vystřelil. Bláha puk vyrazil, ale na dorážku Marka Červeného nestačil - 2:1. Domácí ale odpověděli za necelé dvě minuty. Když se před brankou hostí nejlépe zorientoval Roman Bernat, který tak těsně před koncem druhé třetiny zvýšil vedení domácích - 3:1. V druhé třetině byli lepší domácí, kteří si vytvořili velké množství šancí a do třetí třetiny šli s náskokem dvou branek.

Do třetí třetiny ale vstoupili domácí tragicky. Hned po 10. sekundách inkasovali z hole Daniela Filipa, který vystřelil velmi tvrdě k pravé tyči - 3:2. Za dalších 32. sekund se mohli hosté radovat znovu. To vystřelil hned po vyhraném vhazování Jakub Novák - 3:3. Náskok domácích se v tu chvíli vymazal a začínalo se znovu. Hosty skvělý vstup do třetiny nabudil a na hře se to hned podepsalo. Najednou začali soupeře přehrávat, ojedinělá byla Babkova šance ve 42. minutě. V 50. minutě dokázali domácí strhnout vedení na svou stranu. V oslabení se k puku dostal Jakub Babka, který přihrál před odkrytou branku Martinu Sekerovi, který zasunul puk do brány - 4:3. V 53. minutě byl ve velké šanci Michal Švihálek, který netrefil bekhendem odkrytou část branky. V 55. minutě se dočkali hosté vyrovnání, když se před brankou nejlépe zorientoval Milan Valášek - 4:4. Ke konci třetiny měli domácí minutu a půl přesilové hry 5 na 3. Sevřeli hosty v jejich obranném pásmu, několikrát nebezpečně vystřelili, ale gólu se již nedočkali. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodně 4:4. Ve třetí třetině byli hosté důraznější, aktivnější a hokejovější. Domácí působili zakřitnutě.

V prodloužení byli naopak aktivnější domácí. Největší šanci v prodloužení měl domácí útočník Lukáš Sedlák, který neproměnil svůj bekhendový blafák. V prodloužení se nerozholo a přišly na řadu nájezdy.

Za domácí proměnil Švihálek. Přibyl a Sedlák nebyli úspěšní. Za hosty proměnil Filip a Poláček.