pá 31.10.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci vyšli proti Boleslavi střelecky naprázdno

Hradečtí dorostenci přivítali v pátek na domácím ledě mužstvo Mladé Boleslavi. Hned v první třetině ale domácí celek nedodal do hry potřebnou šťávu, a tak měli více ze hry hosté. Jen jejich nedůsledná koncovka a brankář Jaroslav Pavelka byly příčinou proč první třetina skončila pouze 0:1. Ve druhém dějství už domácí hru zlepšili, ale vyrovnávací branky se nedočkali. A to ani ve třetí dvacetiminutovce. Mladoboleslavští v závěrečné části zvýšili na 2:0 a tento náskok už si také pohlídali.

Úvodní třetina byla v jasné režii hostů. Mladoboleslavští nenaráželi na žádný větší odpor domácích, a tak se často dostávali do slibných šancí. Jednu vyloženou měl v jedenácté minutě Václav Jankovský, když byl úplně osamocený před Pavelkou, kterého však nepřekonal. O dvě minuty později musel hradecký brankář zasahovat proti podobné akci, tentokrát však byl autorem střely Tomáš Hyka. Poprvé na Pavelku sice nevyzrál, ale v čase 15:39 už se Tomáš Hyka radoval. Souhru celého útoku totiž zakončil pěknou střelou pod horní tyčku. Hradečtí se v první třetině k ničemu nedostali, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:1.

Ve druhém dějství už se hra domácího celku lehce srovnala a Boleslavští už k hradecké bráně neměli tak snadný přístup. Šanci vrátit se zpět do zápasu měli domácí v čase 34:07. Hlavní rozhodčí totiž nařídil trestné střílení. Úkolu se ujal Daniel Filip, ale mezeru mezi betony brankáře Willa nenašel. Žádné další větši šance ve druhé třetině k vidění nebyly, a tak hosté stále vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

Ve třetí třetině už to bylo pouze o jediném gólu. A ten padl do hradecké sítě. V čase 46:06 přidal druhou branku hostů David Koudela. Dvougólové manko už bylo hráče v bílých dresech moc. Hradci ke vstřelení branky nepomohla řada přesilových her a ani závěrečná power-play. Mladá Boleslav tak z hradeckého ledu odvezla tři body za vítězství 2:0.