so 16.12.2006 | Lukáš Souček

Dorostenci vyšli střelecky na prázdno

Hradečtí dorostenci se v sobotu odpoledne představili na domácím kluzišti proti Ústí nad Labem. V první třetině měli domácí více ze hry, ale nedokázali žádnou ze svých šancí proměnit ve vedoucí gól. Skóre utkání otevřeli Ústečtí ve 36. minutě a jednogólové vedení navíc navýšili hned ze začátku třetí části. Hradečtí se v posledních dvaceti minutách jen těžko dostávali do šancí a nevypracovali si ani pořádný tlak, kterým by soupeře alespoň postrašili. Ústí nad Labem si tak z hradeckého ledu odvezlo tři body za vítězství 2:0.

Oba celky začaly utkání opatrně, nikdo nechtěl jako první udělat chybu, která by mohla být v dalším průběhu utkání rozhodující. Gólové příležitosti se tak na hřišti objevovaly jen při přesilových hrách. V té hradecké se do slibné šance dostal Václav Pánek, když si sjel až z modré čáry na hranici brankoviště a dvakrát nebezpečně vystřelil. O chvíli později byl úplně sám před Petráskem Petr Zmítko, ale ústecký brankář se stačil včas přesunout. Po návratu Petra Řídela z trestné lavice se snad do největší šance utkání dostal Aleš Půlpán. Nejmladší útočník hradecké sestavy ale o pár centimetrů minul úplně odkrytou ústeckou klec. Ještě před přestávkou dostalo výhodu přesilové hry i Ústí. Hosté přesilovku nesehráli špatně, ale volili vždy střelbu z uctivé vzdálenosti, která domácího branáře Lochmana nepřekvapila.

Ve 24. minutě se do první vážnější šance hostujícího celku dostal Michal Janíček. Jeho dělovka na hranici kruhů ale trefila pouze dobře postaveného Lochmana. O tři minuty později se na druhé straně okolo hostujících beků prosmýkl Pavel Němeček, neměl však příliš času na přesné zakončení. Gólové trápení obou týmů pokračovalo i nadále. V polovině utkání byl úplně sám před Petráskem Ondřej Matějček. Ústecký gólman ale přečetl jeho úmysl a včas zcvakl betony k sobě. Když si Petrásek poradil i se střelou Michaela Bočka, muselo zákonitě udeřit na druhé straně. Hosté se při přesilovce rozestavili na svá místa. Janíček a Místecký si vyměnili kotouč, přičemž druhý jmenovaný našel mezi kruhy na chvíli neobsazeného Ondřeje Pekárka, který střelou z první překonal hradeckého brankáře.

Ve třetí třetině bylo znát, že hostům vstřelená branka dodala sebevědomí, zatímco domácí se prakticky k ničemu nedostali. Petrásek měl práci jen se střelami, které vyžadovaly akorát soustředění. Uklidňující druhou branku ústeckého celku přidal již ve 43. minutě přesnou střelou Jaroslav Šaršok. Přes otevřená dvířka v hradecké obraně se v 53. minutě prodral Martin Žák, ale náskok hostů nenavýšil. Minutu před sirénou mohl přidat svůj druhý gól v utkání Ondřej Pekárek, ale tentokrát na Lochmana nevyzrál. Energetici si ve třetí třetině vypracovali největší šanci až v samém závěru, když Petr Javůrek vyřešil přečíslení střelou a následnou dorážkou. Kotouč však brankovou čáru nepřešel, a tak si Ústí odvezlo z hradeckého ledu tři body za vítězství 2:0.