Zápasy
út 9.12.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci vytěžili v dramatickém utkání s Třincem jeden bod

Zápasové menu

Utkání extraligy dorostu mezi Hradcem Králové a Třincem se odehrálo netradičně v pondělí a mělo podobný průběh jako to sobotní. V obou zápasech si Hradečtí vytvořili spoustu šancí a v utkání s Třincem se kýženého vyrovnání ve druhé třetině konečně dočkali. Aleš Půlpán zakončil samostaný nájezd mezi betony hostujícího brankáře. A protože ve třetí třetině už branka nepadla, následovalo prodloužení a samostastané nájezdy. V nich byli domácí velmi blízko druhému bodu. Nakonec se z jeho zisku radovali Třinečtí, když rozhodli o svém vítězství ve čtvrté sérii.

Hradečtí vlétli do zápasu s velkou chutí a během první minuty si dokázali vytvořit hned dvě slibné šance. Jejich počáteční tlak zastavilo až první vyloučení, po kterém se do zápasu dostali také hosté. V přesilové hře se jim ještě skórovat nepodařilo, ale o několik okamžiků později už byli ve vedení. Dominik Uher sehrál s Danielem Smužem ukázkové vyjetí z rohu kluziště a střelou mezi betony nedal hradeckému brankáři šanci. Ve třinácté minutě se dostal do brejku Ondřej Vlček, ale jeho bekhendový blafák stačil Jiří Sklenář vypíchnout na poslední chvíli až v leže.

Druhá třetina patřila hráčům domácích barev. Ve 23. minutě jel sám na Sklenáře Milan Valášek, ale třineckou oporu nepřekonal. O pět minut později si svůj samostatný nájezd zopakoval Ondřej Vlček, ale i tentokrát byl Sklenář na svém místě. Do třetice všeho dobrého v pondělí neplatilo. Sklenář totiž znovu vychytal Ondřeje Vlčka, který už se téměř radoval ze střely, která mířila do odkryté části třinecké brány. Až ve 35. minutě se Hradečtí konečně dočkali. Aleš Půlpán proměnil brejk blafákem do bekhendu mezi betony hostujícího Sklenáře.

Ve třetí třetině měly příležitost rozhodnout zápas obě strany, ale to se nakonec nestalo. Ve třetím dějství měli více gólových příležitostí hráči Třince. Na Jaroslava Pavelku si však postupně nepřišli Dominik Uher, Branislav Rapáč ani David Franek. Horké chvilky pro Hradec přišly v poslední minutě, kdy Třinec hrál přesilovou hru. Vítězné branky se ale nedočkal, a tak následovalo prodloužení.

V tom žádná větší šance k vidění nebyla, a tak o vítězi pondělního duelu musely rozhodnout samostatné nájezdy. V první ani ve druhé sérii branka nepadla. Nakonec se samostatné nájezdy zvrhly v souboj brankářů a dvojice Václav Pánek - Filip Pavlík. Hradecký Pánek ve třetí sérii poslal svůj tým do vedení. Jenže Filip Pavlík dokázal vyrovnat a ve čtvrté série Pavelku překonal podruhé. To se ovšem hradeckému Pánkovi nepovedlo. Sklenář jeho úmysl přečetl a Třinec se tak mohl radovat z druhého získaného bodu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Dominik Barbora 0 0 0 0 0
Aleš Bodnár 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 0 0
Daniel Filip 0 0 0 0 0
Lukáš Gabriel 0 0 0 0 0
Vít Hradecký 0 0 0 0 0
Jindřich Kopsa 0 0 0 0 0
Matúš Kováč 0 0 0 0 0
Jakub Novák 0 0 0 0 0
Lukáš Novák 0 1 1 0 0
Václav Pánek 0 0 0 0 0
Tomáš Pištora 0 0 0 0 0
Tomáš Poláček 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 1 0 1 0 0
Lukáš Stříteský 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Ondřej Vlček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Pavelka 65 0 2 28 93,33 0 0

Fotogalerie