čt 22.2.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci z Kladna body nevezou

V první třech minutách utkání platilo, co minuta to gól. Skóre otevřeli domácí, když za pár vteřin vyrovnal Martin Hadrava. Kladenští vzápětí strhli vedení na svou stranu a ve druhé třetině se dostali dokonce do tříbrankového vedení. Hradečtí se v tu chvíli vzchopili a branka Jana Vlčka jim nalila novou krev do žil. Zkušené mužstvo Kladna však v poslední minutě druhé části přidalo dvě branky. V 50. minutě ještě vykřesal malou jiskřičku naděje Marek Jankovský, ale domácí už si své vítězství pohlídali. Přidali ještě jednu branku a celkově tak zvítězili 7:3.

První třetina neměla s opravdovým hokejem příliš společného. Skóre se měnilo pouze v průběhu prvních třech minut a dále jen diváci sledovali marné snažení obou mužstev o kombinaci a souhru. Jako první rozvlnil síť kladenský útočník Jan Dalecký, když překvapil jednoduchou střelou brankáře Lochmana. Hradečtí však na vyrovnání potřebovali jen 11 vteřin. Buly v útočném pásmu šikovně vyhrál Martin Hadrava a sám prostrčil kotouč těsně za brankovou čáru. Domácí potřebovali o pár vteřin více, aby si vzali zpět ztracené vedení. Autorem druhé kladenské branky se stal Vojtěch Hošek. Vyrovnat mohl Jankovský, na druhé straně mohl zvýšit Kupec. Oba však vyšli na prázdno. Na zbytek třetiny budou chtít nejspíše oba týmy rychle zapomenout, krása hokeje by se v ní totiž hledala velmi složitě.

Druhá třetina už byla pro oko diváka rozhodně lepší. Domácí si nebrali příliš servítek a v čase 21:22 vyhnal kapitán Jan Kupec Petra Lochmana z branky. Do brankoviště se tak postavil Jiří Blažek, který ještě nájezdu Martina Čurdy zabránil. Při střele Jakuba Mužíka mu pomohla tyč. Krátce po začátku druhé poloviny utkání však i on inkasoval. Jan Dalecký se v utkání trefil podruhé. Kontrovat mohl Pavel Němeček, jenže brankář Pucholt mu kotouč v nejlepší možnou chvíli vypíchl. A když neproměnil svůj únik ani Martin Hadrava, vypadalo to s Energetiky zle. Přesně ve chvíli, kdy už se zdál kladenský brankář nepřekonatelný hosté udeřili. Nádherný přechod do útoku Němečka a Stehna vyústil ve druhou hradeckou branku. Jan Vlček našlápl, dostal kotouč do rychlosti, objel Pucholta a zasunul do prázdné branky. Kladno však potvrdilo své kvality. Hradečtí už se zřejmě viděli v kabině a to se jim vymstilo. Pravděpodobně to byl také klíčový moment utkání. Domácí v poslední minutě díky brankám Karola Csanyiho a Jana Kupce odskočili na rozdíl čtyř branek.

Hosté se chtěli pokusit o nemožné, jenže na druhé straně měli zkušeného soupeře. Přesto se zdálo, že střela Petra Javůrka, do které vložil svou hůl Marek Jankovský udělá závěr zápasu zajímavý. Jenže se tak nestalo. Nejprve trefil břevno hradecké branky Martin Čurda. Asi o minutu později vzal ve vlastní třetině kotouč Jakub Mužík, projel celé hřiště, obelstil i brankáře a v podstatě dovezl kotouč až za brankovou čáru, čímž dal výsledku konečnou podobu. V poslední minutě se ještě v šanci ocitl Milan Valášek, jenž mohl alespoň korigovat. Pucholt jeho střelu vykopl betonem. Kladenští tak potvrdili na domácím ledě roli favorita a dokázali, že na play-off jsou dobře připraveni.