pá 4.9.2009 | Lukáš Souček

Dorostenci zápas v Pardubicích nedotáhli do vítězného konce

Starší dorostenci odehráli v pátek první extraligové utkání. K premiéře zajížděli do Pardubic, kde měli utkání dobře rozehrané, ale bohužel ho nedovedli do zdárného konce. Po brance Daniela Filipa ve druhém dějství vedli Hradečtí 1:0. Na začátku druhé poloviny zápasu hráli svěřenci Miloše Říhy dvojnásobnou přesilovou hru, která trvala více jak čtyři minuty. Málo vídanou situaci ovšem Hradec využít nedokázal a navíc ještě do konce třetiny nešťastnou branku inkasoval. Ve třetím dějství vzal pardubický tým otěže zápasu do svých rukou a třemi brankami rozhodl o svém vítězství v poměru 4:1.

Již od úvodního vhazování bylo vidět, že se oba celky na první zápas sezony velmi těší. Hra měla už od začátku vysoké tempo a hráči dohrávali všechny osobní souboje. Hra obou mančaftů mohla místy působit chaoticky, což bylo zřejmě zapříčiněno velkou přemotivovaností obou táborů. Jediné co v první třetině chybělo, byly branky. Oba brankáři totiž během první dvacetiminutovky neinkasovali. Více šancí měli domácí, kteří si dokázali vypracovat tři pohledné hokejové akce na jeden dotek. Gólem však ani jedna neskončila. Na druhé straně mohl trestat Jiří Světlík, ale přihrávku Marka Červeného za záda brankáře Langhamera nedokázal usměrnit.

Ve druhé třetině už se hra trochu urovnala. Hráči na obou stranách začali více dodržovat pokyny svých trenérů. K vidění bylo během druhého dějství velké množství vyloučených a také dvě branky. O tu první se zasloužil v čase 26:36 Daniel Filip, když dorazil střelu Tomáše Poláčka za záda pardubického brankáře. Ten si se střelou hradeckého beka neporadil, neboť kotouč ještě za letu změnil směr po teči Tomáše Havelky. Následovalo několik dvouminutových trestů za sebou pro domácí tým a výsledkem byla více jak čtyřminutová přesilovka pět na tři pro Hradec. Neuvěřitelnou šanci na navýšení svého náskoku ovšem Hradečtí nevyužili a o několik okamžiků toho mohli litovat dvakrát tolik. Ve 39. minutě se totiž Daniel Vachutka z velkého úhlu trefil do betonu Michala Mahdala, který kotouč neudržel a nešťastně si ho srazil do vlastní sítě.

Po dvou třetinách tak byl stav zápasu stále nerozhodný. Hned na začátku poslední periody zápas zpestřila šarvátka mezi Alešem Půlpánem a Romanem Tomínem. Oba hráči se do sebe pustili po dohraném souboji ve středu hřiště. Z pěstního souboje nakonec vyšel vítězně hradecký útočník, který složil svého protivníka k ledu. Hlavní rozhodčí ho však zřejmě pro větší aktivitu ohodnotil trestem 2+2+10, zatímco pardubický forvard obdržel pouze menší trest. V čase 43:50 ovšem přišel důležitější moment zápasu. Jaroslav Moučka se v pravou chvíli ocitl na pravém místě a díky důrazu v prostoru před bránou přidal druhou branku domácích. V 52. minutě se prezentoval parádní trefou od modré čáry Petr Beneš a poslal Pardubice do dvoubrankového vedení. Hradečtí se sice ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale Pardubice byli na koni a vedení si uhlídali. Definitivní tečku za prvním extraligovým kolem udělal trefou do prázdné brány při power-play hostů znovu Petr Beneš.