čt 6.3.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci zápas v Ústí nad Labem zvládli, vyhráli 5:3

Dorostenci ve čtvrtek zajížděli na led Ústí nad Labem. Na programu bylo těžké utkání, ve kterém Hradečtí museli získat tři body pro udržení slušného bodového rozdílu od sestupových příček. Branky začaly padat až ve druhé třetině. Nejprve se trefil Lukáš Karlík a po něm zvyšoval Miroslav Christ. Domácí však náskok Hradce snížili a odpověděli i na branku Daniela Filipa. Hradecký útočník přidal ještě jeden gól, ale Ústečtí opět snížili, tentokrát na 3:4. Klid na hradecké hokejky přinesla až závěrečná trefa Lukáše Kusáka.

Domácí vstoupili do utkání s velkou chutí. I přesto, že Ústečtí svůj kádr výrazně omladili, tak v první třetině měli více ze hry. Slibné příležitosti ke skórování si vypracovali Martin Žák a Aleš Sova. Tomáš Alexa však oba nebezpečné pokusy hostů zneškodnil a chytil i dalších 11 střel. Blízo ke gólu měli i Hradečtí. Největší šanci hostů měl Šimon Macháň, když mířil do horní poloviny odkryté klece. David Husa však střele hradeckého útočníka vystavil stopku perfektním zákrokem lapačkou.

Góly tak padaly až ve druhé třetině. Nejprve se od modré čáry trefil Lukáš Karlík a po něm zvyšoval už na 2:0 pro Hradec Miroslav Christ. Domácí ale neklesali na mysli a zásluhou Davida Kloučka se dostali znovu do hry. Ještě před přestávkou přidal třetí hradeckou branku Daniel Filip. Další příležitosti pak nevyužili David Šafránek a Aleš Půlpán, když oba neproměnili samostatné nájezdy. V samotném závěr třetiny mohl snížit Pavel Kašák, ale hradecký Alexa byl na správném místě.

Ústečtí Lvi zvládli na výbornou vstup do závěrečného dějství. Střelu Franka Kučery tečoval Radek Bezpalec a bylo to znovu pouze o jednu branku. O čtyři minuty později sice Daniel Filip přidal čtvrtý gól, jenže Ústí opět přišlo s odplatou. Kombinaci na jeden dotek zakončil Martin Žák. Trenéři na hradecké lavičce ihned vzali time-out a bylo vidět, že pauza se neminula účinkem. O 19 vteřin později prostřelil Husu od modré čáry Lukáš Kusák a bylo rozhodnuto.