pá 12.12.2008 | Ondřej Kubát

Dorostenci získali v důležitém zápase jeden bod

Dorostenci Hradce Králové se v pátek představili ve 30. kole extraligy na ledě Olomouce. Východočeši chtěli bodovat, aby svého souseda v tabulce přeskočili. Od úvodu se hrál tvrdý a bojovný hokej. Olomouc i díky mnoha přesilovkám vedla 2:0. Jakub Novák pak sice snížil, ale domácí znovu odskočili. Hradec se ovšem nepoložil a dvěma brankami dokázal srovnat. Utkání dospělo až k samostatným nájezdům, rozhodující trefu si připsal olomoucký Králík. Hradec tedy z Hané veze jen bod.

Duel sousedů v tabulce lépe rozehrála Olomouc. Ta od úvodu hrála téměř neustále přesilovku. Na trestnou lavici chodil jeden hradecký hráč za druhým. V osmé minutě, vteřinu po vypršení další přesilové hry, vystřelil od modré domácí David Škůrek. Puk proletěl skrumáží těl a skončil až v síti. Gólman Pavelka toho moc neviděl – 1:0. V jedenácté minutě se Mora radovala podruhé. Ve dvojnásobné početní výhodě se k dorážce z bezprostřední blízkosti prodral Stanislav Husák a zvýšil už na 2:0.

Hosté ale dokázali na nepříznivý vývoj zareagovat ještě do přestávky. Přesněji deset vteřin před první sirénou se při přesilové hře napřáhl na modré Daniel Filip a jeho bombu tečoval za Lukášova záda Jakub Novák - 2:1.

Ve druhém dějství se domácím povedlo odskočit opět na dvoubrankový rozdíl. Kohouti dostali soupeře pod delší tlak, který vyvrcholil v sedmadvacáté minutě dorážkou Daniela Kunceho - 3:1. Hrálo se velmi bojovné utkání plné osobních střetů a také zákeřných dohrávání soubojů. Po jednom takovém darovala Olomouc Hradci přesilovku pět na tři. A hosté ji využili. Zblízka se po nahrávce Lukáše Nováka prosadil Aleš Půlpán.

Ve třetí třetině se Hradec Králové dočkal vyrovnání. V další dvojnásobné přesilovce po tvrdých a zřejmě i zbytečných faulech Olomouce se z prostoru mezi kruhy prosadil Aleš Bodnár - 3:3. Obě mužstva potom bojovala o každý metr ledové plochy. Hrálo se nahoru dolů, ale branka do konce základní hrací doby už nepadla. Za zmínku stojí pouze dvě vyloučení na pět minut + do konce utkání pro hostujícího Bodnára a následně pro domácího Škůrka za úder do hlavy nebo krku.

Na řadu tedy přišlo prodloužení. V něm se hodně vylučovalo a také diskutovalo. Ale gól nepadl žádný. Rozhodnout tedy musely až samostatné nájezdy. Úspěšnější nakonec byla Olomouc, rozhodující trefu si připsal Lukáš Králík. Za Olomouc dále dal Lehečka a nedal Zona, za Hradec neproměnili penaltu Kopsa a Pánek. Jediným úspěšným byl v první sérii Valášek.

Jaroslav Pavelka 65 30 3 27 90,00 0 0

Jaroslav Stuchlík (trenér Olomouce): Jsem velmi nespokojen. Utkání jsme měli rozehrané na tři body a velkou nedisciplinovaností některých hráčů jsme se o ten jeden bod připravili. To, že to dopadlo se štěstím tak, jak to dopadlo, se nám příště nemusí podařit. Pokud mužstvo nezlepší disciplínu, tak nemá šanci postoupit na vyšší příčky tabulky. Zápas nebyl vyhrocený víc než nějaký jiný. Ale od nás tam byly hloupé fauly. Nechápu, proč jsme se uchylovali k takovým zákrokům, když to vůbec nebylo zapotřebí. Takové fauly tam udělali naši tři beci. Když je pošlu pryč, nebudeme mít s kým hrát. Spíš na kluky apeluji, aby se toho pro příště vyvarovali.

Miloš Říha (trenér Hradce Králové): Utkání bylo takové vypjaté už od začátku. Bylo tam spoustu vyloučených hráčů. Určitě to nějakým způsobem ovlivnilo kvalitu hry. Zase máme bod, už několikátý zápas po sobě. Myslím si, že jsme měli rozhodnout ten zápas v základní hrací době. V určitých fázích zápasu jsme totiž byli lepší. Určitě ale také náš výkon ovlivnilo to, že jsme celou dobu dotahovali. Bylo to 0:2, pak 1:3, takže to bylo dost těžké. Tím pádem bychom za normálních okolností byli spokojeni, ale kvůli tomu, že už třetí zápas po sobě jsme prohráli na nájezdy, tak je to takové nepříjemné.