po 3.3.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci ztratili dobře rozehraný zápas se Sarezou ve druhé třetině

Hradečtí vlétli do zápasu s velkou vervou a hned ve druhé minutě vedli zásluhou Aleše Půlpána 1:0. O čtyři minuty později se ovšem hostům podařilo vyrovnat a začínalo se od nuly. Ještě do přestávky se domácímu celku podařilo opět strhnout vedení na svou stranu, když Daniel Filip prostřelil hostujícího brankáře. Ve druhé dvacetiminutovce se však děly nečekané věci. Sareza převzala otěže zápasu a čtyřmi góly otočila a prakticky i rozhodla celý zápas. Východočeši už jen v závěru třetího dějství stačili zásluhou Milana Valáška zkorigovat na konečných 3:5. Hradečtí v pondělí ztratili velmi důležité body. V případě vítězství by se dalo hovořit o záchraně, neboť právě Sareza by musela všech pět zbývajících zápasů vyhrát. Takhle musí svěřenci Pavla Táborského bojovat až do úplného konce soutěže.

Hradečtí vstoupili do zápasu s velkou chutí a hned ve druhé minutě slavili první gól. Střela Davida Bartoše se odrazila přímo na hokejku Aleše Půlpána, který nasměroval kotouč do sítě Sarezy. V minutě páté bylo vyrovnáno. Situaci dva na jednoho vyřešili bravůrně Radim Blažej s Robinem Šaitarem. První jmenovaný byl na konci celé akce. Ještě do přestávky se podařilo domácím strhnout vedení na svou stranu. Daniel Filip vyjel z rohu kluziště a překvapil brankáře Kubáně střelou z velkého úhlu. K vidění byl v první třetině oboustranně vyrovnaný hokej, domácí však odcházeli do kabin o něco spokojenější.

Ve druhé třetině se lámal chleba. Hostující celek jakoby se o přestávce v kabině znovu hokejově narodil. V čase 27:20 vypálil ihned po vhazování Karel Richter a trefil se přesně k levé tyči Alexovy svatyně. To byla již druhá využitá přesilovka Sarezy v utkání. Ta třetí poslala hosty do vedení. Z podobného místa jako předtím Richter tentokrát vypálil Jan Večeřa, jehož střelu před hradeckým brankářem tečoval Martin Vidlák. Neuvěřitelný obrat Sarezy pokračoval. Střelu Štefana Šimkoviče vyrazil Tomáš Alexa pouze před sebe, kde už číhal připravený Radim Blažej. Po čtvrté brance došlo ke střídání gólmanů. Do hradecké svatyně se postavil Tomáš Kotrla. Ani ten ale rozjetou Ostravu nezastavil. V čase 35:53 propálil od modré čáry vše před sebou Patrik Gančarčík.

Druhá třetina tak v podstatě rozhodla o průběhu další třetiny. I přesto, že Hradečtí měli v závěrečném dějství šest přesilových her, nedokázali do konečného výsledku nijak výrazně promluvit. Až v 59. minutě se na pravém křídle uvolnil Milan Valášek a střelou pod rukavici Kubáně upravil stav utkání na konečných 3:5. Sareza zaslouženě z Hradce Králové odvezla tři body, hradecké borce teď místo klidného závěru sezóny čeká tvrdý boj o záchranu.