so 6.1.2007 | Lukáš Souček

Dorostenci ztratili utkání s Kladnem ve třetí třetině

Hradečtí nezačali vůbec špatně. Hned v osmé minutě zápasu šli do vedení, když využili svou první přesilovou hru. Hubený náskok drželi domácí až do poloviny zápasu. V tu chvíli totiž Kladenští vyrovnali a po čtyřiceti minutách se tak odcházelo do šaten za stavu 1:1. Málokdo by asi čekal, že posledních dvacet minut bude mít v jasné režii Kladno. Hosté určovali tempo hry a pěti brankami rozhodli o svém konečném vítězství, Energetici už jen korigovali na 2:6.

Kladno vstoupilo do utkání aktivněji. Již v páté minutě zakončoval krásnou kombinaci na jeden dotek Jan Doskočil. V cestě mu ale stál hradecký brankář Petr Lochman. Nápor hostů utlumila až první přesilová hra Hradce. Domácím se v ní dokonce podařilo otevřít skóre utkání. Ondřej Březina místo jisté přihrávky na modrou čáru zvolil přihrávku napříč brankovištěm a našel hůl Patrika Stehna, od které se kotouč odrazil až za brankovou čáru. Vzápětí mohl vyrovnat Antonín Melka a Lochman tak proti němu musel vytáhnout skvělý zákrok lapačkou. Hradecký gólman měl spoustu práce. Zatímco Štěpánek kryl 6 hradeckých střel, Lochman si musel poradit se 14 pokusy Kladna.

Ve 23. minutě utkání mohl zvýšit vedení domácích Pavel Němeček. Jeho švihovku ale Štěpánek zneškodnil. Právě ve chvíli, kdy se zápas přehoupl do druhé poloviny Kladno poprvé gólově udeřilo. Střelu Radka Gudase ve vzduchu tečoval Jakub Mužík. O pár okamžiků později se ve velké šanci ocitl znovu Pavel Němeček. Stahovačkou přelstil kladenského obránce, ale Štěpánek už byl pozorný. V závěru třetiny ještě došlo k nepříjemnému zranění. Václav Pánek šel do souboje s kladenským útočníkem. Oba skončili na mantinelu za bránou. Hradecký bek se jen těžce zvedal z ledu a nakonec musel pro zranění z utkání odstoupit.

Třetí třetina měla jednoznačný průběh. Kanonádu Kladna odstartovala velmi šťastná branka Zdeňka Lipolda, jehož brusle byla nastřelena a nasměrovala tak kotouč za brankovou čáru. V čase 44:35 se prosmýkl hradeckou obranou Jan Dalecký a trefil mezeru pod rukou Lochmana. O minutu později byl ve správný čas na správném místě Jakub Mužík, když dorážel do prázdné brány. Jiskřičku naděje vykřesal pro domácí krásnou trefou pod břevno Lukáš Zörkler. Vzápětí ji ale uhasil Václav Bečvář dvěma brankami v průběhu 35 vteřin.