so 8.3.2008 | Lukáš Souček

Dorostenci ztratili v Litvínově dvoubrankový náskok a prohráli 2:5

Začátek utkání se v Litvínově hradeckým dorostencům podařil. V 11. minutě otevřel skóre zápasu pěkným blafákem Aleš Půlpán. Hradecký útočník zvýšil vedení hostů hned na začátku druhé třetiny. Východočeši se však svým náskokem příliš uspokojili a nechali hrát Litvínov. Chemici v rozmezí jedné minuty vyrovnali a ve třetí třetině přidali další dvě branky. Hradec zkoušel situaci zachránit ještě v power-play, ale efekt se nedostavil. Litvínov přidal ještě jeden gól a zvítězil 5:2.

Do zápasu vstoupili aktivněji Hradečtí, přesto si první výraznější šanci vypracovali domácí. Ondřej Jurčík trefil levou tyč Alexovy branky, když pronikl po levém křídle. O pět minut později se skóre zápasu poprvé měnilo. Václav Pánek našel dobře najetého Aleše Půlpána, který svým blafákem do forhendu nedal Endálovi šanci. V první dvacetiminutovce diktovali tempo zápasu Východočeši, vycházeli především ze zabezpečené obrany, kterou se forvardům Litvínova nedařilo překonat.

Hradec potřeboval 42 vteřin ve druhé části hry na vstřelení druhé branky. David Bartoš našel před bránou nehlídaného Aleše Půlpána, jenž nadvakrát dorazil kotouč za Endálova záda. Tím ale hradecké chvíle slávy skončily. Hosté přestali hrát a Litvínov se této příležitosti chopil dokonale. Jediná přesilovka domácích nezůstala nepotrestána. Na 1:2 snížili hosté ve 31. minutě zásluhou Marka Zavřela a hned o 51 vteřin později vyrovnali zásluhou Pavla Smolky. Ve zbytku třetiny už branka nepadla, přestože blízko k ní měli domácí Březa a Heindl. Tomáš Alexa měl své tyčky v obou případech dobře postavené.

Ve třetím dějství se definitvně rozhodlo o konečné podobě výsledku. Hradečtí si v něm také zahráli přesilovou hru, ale narozdíl od Litvínova ji neproměnili. Možná právě to byl zlomový moment závěrečné třetiny. V 52. minutě totiž drze vyjel až před bránu Michal Březa a šikovným zakončením poslal Chemiky do vedení. Východočeši museli v závěru zariskovat, otevřeli obranu a začali útočit. V 56. minutě však ujel litvínovský Marek Zavřel a zvyšoval už na 4:2 pro domácí. Více jak minutová power-play už Hradec do zápasu nevrátila. Naopak. V čase 59:33 vystihl rozehrávku hostů Tomáš Heindl a střelou do prázdné brány dal výsledku konečnou podobu.