Zápasy mládeže
so 3.10.2020 | Vít Trubička, Tomáš Kalas | Foto: Karel Švec / Český hokej

Dorostenci zvládli i druhý zápas proti Kobře a vysoko vyhráli

Zápasové menu

K druhému vzájemnému zápasu během jednoho týdne zajížděli hradečtí dorostenci opět na Braník, kde je čekal výběr pražské Kobry. Lvi se dostali v polovině 5. minuty do vedení, na které ještě dokázali domácí reagovat a vyrovnat. Od deváté minuty již byl zápas ale plně pod taktovkou Východočechů, kteří si z hlavního města odváží nakonec vysokou výhru 9:2.

Během prvních 12 minut se skóre měnilo hned čtyřikrát

Do utkání vstoupil o poznání lépe Mountfield, který se ihned od samého počátku vydal na útočnou misi před branku Nikoly Ilieva. Domácím se ale notnou chvíli dařilo vzdorovat, tedy až do páté minuty, kdy se dokázal po rychlé kombinaci prosadit Lukáš Koblížek a Hradec šel do vedení – 0:1.

To ovšem hostům nevydrželo příliš dlouho. Braničtí využili momentu překvapení a po bleskové akci ihned po vhazování srovnali zásluhou Maxe Šrámka, který naprosto přesně našel volný prostor u pravé tyče svatyně Andrého Lequina – 1:1. Pak to byl ale opět hradecký tým, který se chopil režie hry, výsledkem čehož byl přesný zásah Jiřího Klímy k levé tyči branky Kobry – 1:2.

Na Hradec následně čekala přesilová hra. Tu téměř celou strávil v útočném pásmu a také ji o nějakou dobu dříve ukončil, a to přesnou akcí Lukáše Krále – 1:3. Poté se hra víceméně srovnala, ba co víc, závěr třetiny vyšel lépe domácímu týmu. Žádná branka již ale k vidění nebyla, a Kobra tak odcházela do kabin s dvoubrankovou ztrátou na svého soupeře.

Lvi nastříleli ve druhé třetině čtyři góly a rozhodli

Počátek druhé periody vyšel opět lépe hradeckému celku, který hned zkraje navýšil své vedení zásluhou Jana Gaspara – 1:4. Pak se ovšem hra celkem vyrovnala a množství šancí bylo k vidění na obou stranách, byť na další gólovou trefu jsme si museli ještě nějakou dobu počkat. Vzájemný tlak navíc vygradoval i v menší potyčku.

Gól tedy přišel až ve 32. minutě, kdy se prosadil hradecký Matěj Giesl pohotovou ranou pod betony Ilieva – 1:5. Braničtí se poté ještě snažili a tropili Lequinovi nebezpečno před brankou, k ničemu to ovšem nedokázali využít. Naopak v závěru si hosté dokázali pojistit vedení dalšími dvěma přesnými zásahy, prvního z hole Filipa Žaby a vzápětí i druhého od Lukáše Koblížka – 1:7. Před závěrečnou periodou tak Braničtí museli odvracet již šestibrankovou ztrátu.

Hradečtí měli závěr zápasu pod kontrolou

Tak jak skončila druhá třetina, třetí začala, a sice rychlým gólem Mountfieldu. Hned zkraje využil přesilovku Matúš Gedeon – 1:8. Hradec posléze pokračoval ve střeleckém snažení, často si ovšem vylámal zuby na Julii Pejšové, která nastoupila do branky Kobry od třetí třetiny. Snažila se ale i Kobra, byť ke gólu to dlouho nevedlo.

Znovu se ovšem prosadili Hradečtí, tentokrát proměnil trestné střílení po faulu na svou osobu Jan Gaspar – 1:9. V posledních momentech byla ale opět aktivnější Kobra, což využila ještě v jednu gólovou trefu. O tu se krátce před koncem postaral Ondřej Holec a domácí tak definitivně stvrdili skóre na 2:9.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
David Brožek 0 1 1 2 0
Kryštof Červenka 0 2 2 -1 0
Petr Fiala 0 0 0 2 2
Jan Gaspar 2 1 3 3 0
Matúš Gedeon 1 2 3 1 0
Matěj Giesl 1 0 1 2 2
Jiří Klíma 1 0 1 0 0
Lukáš Koblížek 2 0 2 2 0
Lukáš Král 1 1 2 -1 0
Tadeáš Kulhánek 0 0 0 2 2
Marek Mráz 0 1 1 -1 0
Jakub Řehák 0 1 1 2 2
Matyáš Sláma 0 0 0 1 0
Lukáš Souček 0 3 3 2 0
Pavel Šimek 0 1 1 2 0
Filip Žaba 1 1 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
André Antonio Lequin 60 21 2 19 90,48 0 0

Ohlasy k utkání