čt 28.10.2021 | Filip Matoušek, Daniel Krátký

Dorostenecké derby pro Hradec! Lvi přetlačili Pardubice 3:2

Sváteční čtvrteční podvečer patřil východočeskému derby v rámci extraligy dorostu. Svěřenci Václava Pánka se u rivala dokázali vrátit na vítěznou vlnu, svého soupeře nakonec zdolali 3:2, ačkoliv v duelu prohrávali 0:1 a 1:2. Třemi body k výhře pomohl reprezentační forvard Lukáš Král.

Východočeské derby vždy slibuje zajímavou podívanou a jinak tomu nebylo ani tentokrát. Ve vyrovnaném zápase plném osobních soubojů se jako první radovali domácí, když hradeckého brankáře Jana Kasala prostřelil Ludvík Lejdar – 1:0. Naopak na druhé straně Lukáš Matěcha pochytal všechny střely Hradce.

Ve druhé třetině se oběma týmům dlouho nedařilo dostat se k souvislejšímu tlaku a hra se přelévala ze strany na stranu. Až ve 31. minutě se poprvé ke slovu dostal hostující Hradec Králové. Adam Novotný krásnou přihrávkou vybídl ke skórování Lukáše Krále a hradecký útočník se nemýlil – 1:1.

Dynamo rychle odpovědělo, když ještě v téže minutě zapadla za Kasala přesná střela Matěje Olivy od modré čáry – 2:1. Další vyrovnání však přišlo o čtyři minuty později. Na konci pohledné kombinace byl opět Lukáš Král, který blafákem překonal Matěchu podruhé – 2:2.

Třetí třetina patřila Hradci Králové. Lukáše Matěchu nejdříve dvakrát neúspěšně prověřil z dobré pozice střílející Tomáš Hora, následně museli pardubickému brankáři pomáhat také obránci, aby po závaru v brankovišti neskončil puk v bráně. Překonat Matěchu potřetí se však nakonec přeci jen podařilo.

Mountfield sehrál přečíslení dva na jednoho perfektně, Lukáš Král našel přihrávkou přes hokejku Tomáše Horu, který si následně poradil s Matěchou – 2:3. Na vedoucí branku už Dynamo nedokázalo zareagovat a královéhradecký celek kouče Václava Pánka se tak opět vrátil na vítěznou vlnu.