pá 17.10.2014 | Lenka Jonešová

Dramatický konec body nepřinesl. Starší dorost s Duklou prohrál 3:4

Starší dorostenci přivítali v rámci 13. kola RAKO extraligy pod Bílou věží silný kádr Dukly Jihlava. Hradec prohrával ještě před polovinou zápasu 0:4, ale ani za tohoto stavu se nevzdal. I přes obrovskou převahu v útočném pásmu, velký počet přesilových her a dramatický závěr, ve kterém se ke svému soupeři dostali na dostřel, na body mladíci Hradce nedosáhli.

Aktivitu v první třetině lépe zúročili hráči Dukly

Utkání začalo vzájemným oťukáváním obou mužstev. Do prvního většího tlaku se dostali domácí, když několika střeleckými pokusy prověřili hostujícího gólmana. Paradoxně se ale z gólu jako první mohli radovat hokejisté Dukly. To když se v 5. minutě po pěkné spolupráci Kousala s Peschoutem poprvé v zápase střelecky prosadil Ondřej Najman – 0:1. Domácí hráči ovšem nezaháleli a ohrožovali i nadále gólmana Brože, jenže ani jeden z jejich střeleckých pokusů za jeho zády neskončil.

Když se hráči Jihlavy poté probojovali před hradeckého muže v masce, radovali se podruhé. Po individuální akci dopravil v čase 11:19 kotouč za záda Dominika Groha jihlavský Jiří Ondráček – 0:2. Při sérii několika vyloučení se do pohledné akce dostali Pavlík se Zahradníkem, jenže gólman Dukly zůstal znovu nepřekonán. Naopak puk ze své sítě vzápětí znovu lovil domácí gólman, když Jihlavští brilantní hokejovou parádou zvýšili zásluhou Jiřího Ondráčka už na rozdíl tří gólů.

Druhá třetina ve znamení přesilových her

Do druhé části nastupovali hráči Královských lvů s cílem zkorigovat skóre a zefektivnit hru. Jenže jejich střelecká smůla pokračovala a prosadili se znovu Jihlavští. Podruhé v utkání skóroval Ondřej Najman a s Hradcem to vypadalo hodně špatně. V polovině hrací doby se výtečným zákrokem blýskl gólman Groh, když natřikrát dokázal zmařit šance Jihlavských.

Poté Hofman nepříjemně srazil jihlavského protihráče a nabídl tak hokejistům Dukly početní výhodu. Následovala ale spíše nezáživná pasáž a Jihlavští domácího gólmana nikterak neohrozili. Přežité oslabení ještě více nakoplo domácí tým a Hradečtí konečně mohli zvednout ruce nad hlavu. Ve 37. minutě po pěkné akci překonal Brože aktivitou hýřící Tomáš Zahradník – 1:4.

Na vyrovnání nezbyl čas

V tomto utkání se potvrdilo pravidlo, že ne vždy musí vyhrát aktivnější tým. Královští lvi byli po téměř celou dobu lepším týmem, který měl nespočet šancí, ale v zakončení jim ve většině případů stál v cestě gólman Brož. Vždyť si připsal celkem 34 zákroků. Naopak hráči Jihlavy proměnili téměř vše, na co sáhli.

Hradečtí v závěru dokázali ještě pořádně zdramatizovat utkání, když si elitní hradecká letka vypracovala krásnou akci, na jejímž konci figuroval pět minut před koncem Radovan Pavlík – 2:4. A to nebylo ještě všechno. Přesně minutu před třetí sirénou domácí hráči zkorigovali výsledek zásluhou Davida Chalupy – 3:4. Více už ale domácí borci nestihli a utkání tedy skončilo vítězstvím týmu z Vysočiny.

Jiří Slabý (Královští lvi Hradec Králové):
V první třetině jsme udělali několik hrubých chyb, které soupeř potrestal. Vyvrcholilo to čtvrtým gólem na začátku druhé třetiny, kdy jsme vzadu udělali další hrubici. Potom už bylo hodně těžké se proti Jihlavě prosadit. Kluci si mákli, bojovali a snažili se s vývojem něco udělat. Bohužel už jsme pak neměli dostatek času, abychom utkání vyrovnali.

Patrik Augusta (HC Dukla Jihlava):
Samozřejmě jsme spokojení se třemi body. Z Hradce se obvykle moc bodů nevozí, protože je to velmi kvalitní mužstvo, hlavně co se ofenzívy týče. Nám podal vynikající výkon brankář, podařilo se nám být efektivnější v koncovce, a díky tomu jsme vyhráli.