so 29.10.2022 | Šimon Zemánek

Druhá prohra v řadě. Dorostenci podlehli Jihlavě 2:3 po prodloužení

Lvi chtěli odčinit poslední porážku z Mladé Boleslavi, to se jim však úplně nepovedlo. Východočeši dvakrát prohrávali, vždy se ale dokázali vrátit do zápasu a srovnat. V závěru třetí třetiny mohli zvrátit utkání na svou stranu, což se nestalo. V prodloužení bonusový bod získala Dukla. Po juniorech tedy dnes s Jihlavou padli i hradečtí dorostenci.

Úvodní dějství branku nepřineslo

Hradečtí na soupeře hned z úvodu aktivně vlétli, za což mohli být odměněni. Filip Samek našel před brankou hostí úplně osamoceného Tadeáše Burdu. Jeho bekhendový pokus však Jiří Novák vystihl. Vzápětí se jihlavskou obranou hezky prokličkoval Jakub Jón a domácí ujeli do přečíslení dva na jednoho. Kapitán Lvů ke skórování vybídl Dominika Pavlíka, jehož střelu však vychytal gólman Dukly, který se stačil přesunout včas a podržel tak svůj tým.

Záhy měli velkou možnost také Jihlavští. Robert Váňa najížděl sám na Vojtěcha Petříka, avšak ten jeho záměr vystihl a skóre se tak nezměnilo. Podobná situaci nastala o chvilku později. Adam Veselský zpracoval ze vzduchu těžkou přihrávku a ocitl se sám před hradeckou klecí. Zakončení mu však nesedlo a Vojtěch Petřík si tak poradil. V závěru periody Jihlavští dostali možnost početní převahy. Zatlačili domácí, ale do žádné větší příležitosti se nedostali, a tak první třetina skončila bez branek.

Druhá část nabídla hodně možností, oba týmy daly po jednom gólu

Hned zkraje druhého dějství padla úvodní branka utkání. Hradečtí se dostali k nebezpečnému zakončení, následoval závar před brankou Dukly. Hosté však získali puk a zahájili protiútok. Vít Macek vyslal do úniku Adama Veselského, jenž překonal Petříka střelou mezi betony - 0:1. Domácí mohli zanedlouho vyrovnat. Hned po buly se sám před Novákem ocitl Tobiáš Vítek, který však trefil pouze tyčku.

Poté Jihlavští ujeli do brejku 2 na 1, Vojtěch Petřík si však s pomocí obětavého Jakuba Aschenbrennera poradil. Záhy do přečíslení 3 na 1 ujeli také Lvi, avšak slibně se rozvíjející akci zastavila nepřesná nahrávka. Navýšit náskok Dukly mohl Vít Macek, jenž si po hezké stahovačce načasoval zakončení a vypálil. Vojtěch Petřík betonem vyrazil nebezpečnou ránu. Z gólu se však radovali Hradečtí. Po tlaku v útočném pásmu nabil Štěpán Černý Dominiku Pavlíkovi, jehož rána z první od modré čáry zapadla do sítě. I druhé dějství tedy skončilo nerozhodně.

Dramatická třetí periody vyústila v prodloužení

Do první velké příležitosti třetí dvacetiminutovky se propracoval Jakub Jón. Hradecký útočník se šikovně proháčkoval třemi obránci soupeře a ocitl se sám před brankou Dukly. Jeho zakončení však mířilo doprostřed, a tak gólem neskončilo. Záhy se mohli radovat hosté, když v přesilovce nebezpečně tečovaný projektil vyrazil Petřík na poslední chvíli. Jihlavští se ale přece jen dočkali, když se Vít Macek po závaru nejrychleji zorientoval v před brankovém prostoru a poslal puk k tyči - 1:2.

Hradečtí se však nevzdali a záhy srovnali. Jakub Jón ujel do situace 1 na 1. Vypálil, jeho pokus byl zblokován obráncem soupeře, ale naštěstí pro domácí sražený pokus zapadl se štěstím do sítě - 2:2. Lvi však v závěru mohli přidat i další branku. Nejprve Dominik Pavlík nebezpečně tečoval nahození od modré čáry, které jen těsně minulo prostor mezi třemi tyčemi. Rozhodnout mohl také Ondřej Páleník, jenž 26 sekund před koncem najížděl úplně sám na Nováka. Bekhendovým blafákem však branku netrefil a šlo se do prodloužení.

Nedáš, dostaneš

V prodloužení měl velkou příležitost Jakub Jón, jenž si dojel kotouč, oklamal Nováka a měl před sebou odkrytou klec. Ve velké rychlosti však trefil pouze boční síť a hrálo se dál. Záhy se však utkání přece jen rozhodlo. Adam Veselský ujel z křídla, natlačil se před Petříka a střelou do horních pater branky rozhodl o bonusovém bodu pro Jihlavu.