ne 19.12.2004 | Lukáš Souček

Druhá třetina rozhodla o vítězství hradeckých dorostenců nad třetím Táborem

V neděli odpoledne se na zimním stadionu v Hradci Králové odehrál další ligový zápas dorostenců. Tentokrát Východočeši přivítali na svém ledě třetí tým v tabulce - Tábor. Energetici stále bojují o play-off a jejich dnešní soupeř bojuje o první příčky. Početné publikum tak dneska mělo šanci vidět nádherný hokej, o jehož výsledku nakonec rozhodla druhá třetina. Prvním, kdo měnil skóre, byl domácí Kubišta. O chvíli později vyrovnal Novák a vzápětí vrátil Hradci vedení Kohout. Do dvoubrankového vedení se nakonec Energetici dostali zásluhou Ondřeje Fiedlera (na snímku). Tři gólové úspěchy domácích a jeden úspěch hostů daly výsledku konečnou podobu 3:1.

Hned v úvodu první třetiny nabídl rozhodčí domácím přesilovou hru 5 na 3. Hostující brankář Klestil se musel hodně činit proti náporu hradeckých hokejistů. Těm se nakonec skórovat nepovedlo, ale jejich tlak pokračoval i po dvojnásobné přesilovce. Tábor se v úvodu zápasu k ničemu nedostal. Domácí se pokoušeli o vstřelení rychlé branky, zejména první pětka byla na ledě vidět nejvíce. Tlak Energetiků zastavil až v polovině první třetiny rozhodčí, který dvakrát za sebou poslal Východočechy do čtyřech. Ani Tábor však nedokázal využít žádnou přesilovku. Po sérii přesilovek byl nejvytíženějším hráčem na hřišti domácí brankář Jan Balážik. Ten stačil v průběhu první třetiny pochytat 21 střel ze soupeřových holí. Několikrát při něm stálo i štěstí, například proti střele Lukáše Holánka mu pomohla pravá tyč. První dvacetiminutovka ale skončila bez branek.

Ve druhé části zápasu se nám trochu přiostřilo a rozhodčí opět museli udělit několik trestů. Hlouček táborských diváků zřejmě nebyl s výroky rozhodčích spokojen a děj zápasu se z ledu pomalu, ale jistě přesouval na tribuny. Po několikaminutovém přerušení se dění zápasu opět přestěhovalo na ledovou plochu. Menší přestávka zřejmě prospěla domácím hráčům, protože Tomáš Kubišta zužitkoval přihrávku Tomáše Marka a prostřelil Klestila. Tábor však odpověděl o čtyři minuty později, když hradeckého Balážika překonal hostující Ivo Novák. Ve 32.minutě první pětka Energetiků zamotala hlavy obraně Tábora. Nejprve se z přihrávky Martina Svobody netrefil Ondřej Fiedler do odkryté klece a gólem neskončila ani série dorážek. Pavel Zázvorka ale zachytil vyhazovaný kotouč na modré čáře a tvrdě vypálil na Tomáše Klestila. Ten ale nepočítal s tečí Ondřeje Kohouta a Hradec se dostal znovu do vedení. O třetí úspěch královéhradeckých dorostenců se zasloužil Ondřej Fiedler a uklidnil tak své spoluhráče gólem, jenž znamenal dvoubrankové vedení. Obě mužstva tak odcházela do šaten za stavu 3:1.

Tým Táboru si byl vědom toho, že pokud nevstřelí rychlou branku, bude to mít na hřišti soupeře velmi těžké. Začátek poslední dvacetiminutovky se ale odehrál právě v obraném pásmu hostů a jejich šance alespoň na remízu pomalu mizely. Začalo se opět přitvrzovat a rozhodčí byli nuceni udělit několik trestů za nebezpečné fauly. V přesilovkách ale žádný gól nepadl a Tábor se neprosadil ani ve hře bez brankáře. Po velmi dramatických šedesáti minutách hry si hradečtí borci konečně mohli naplno vydechnout a radovat se z velmi cenného vítězství. Poslední ligový zápas v roce 2004 zaslouženě vyhráli a opět se o něco více přiblížili k postupu do play-off.