so 16.12.2023 | Michal Špírek, Šimon Zemánek

Druhá výhra v nadstavbě. Junioři porazili Motor 4:2

Východočeši nakročili za třemi body už v úvodní periodě, kterou po trefách Michala a Matěje Benešových ovládli 2:0. Jihočeši ve druhé části snížili a v 52. minutě dokonce vyrovnali, Lvi ale záhy odpověděli po druhém zářezu Michala Beneše. V závěru ještě přidal pojistku do prázdné klece Jakub Aschenbrenner, svěřenci Martina Vágnera tak venku zvítězili 4:2. Další mač hradečtí mládežníci sehrají toto úterý doma od 17:30 proti Zlínu.

Motor se utkal se "starým známým" soupeřem z úvodní fáze soutěže, Hradcem Králové. S ním v ročníku doposud dvakrát uspěl a dvakrát padl. Tentokrát vstoupili do utkání o poznání lépe Hradečtí. V první desetiminutovce si jak domácí gólman Mařík, tak hostující Tuček všechny situace pohlídali. Ve 13. minutě putoval na trestnou lavici českobudějovický Lukáš a Hradec ukázal, že v přesilovkách umí udeřit.

Štěpán Černý poslal puk na pravý kruh, tam byl volný Michal Beneš, který forhendem z první prostřelil bezmocného Maříka na přední tyčce, 0:1. V 17. minutě domácí špatně střídali a rozhodčí je potrestal za hru v šesti. Hradec znovu trestal. A bylo to po další povedené souhře. Adam Novotný poslal puk na levý kruh, kde byl zcela volný Matěj Beneš. Hostující šikula pak poslal expresně puk do odkryté klece Motoru, 0:2.

Ve druhém dějství nejprve Mountfield odmítl navýšit svůj náskok, v tutovkách zklamali jak Valdis Dommers, tak Jaroslav Prášek. Motor mohl kontrovat ve své přesilovce, Tuček si Křížovu střelu pohlídal. Ve 27. minutě se do úniku pustil Michal Beneš a Mařík musel předvést výborný zákrok. Domácí snížili těsně před polovinou zápasu po rychlém brejku. Alan Šimon se dostal na levé straně na puk a ujel s ním až před branku Mountfieldu. Domácímu útočníkovi se pak podařilo procpat puk pod padajícím Tučkem, 1:2. Oba týmy do konce třetiny předvedly bojovný výkon, na skóre se už nic neměnilo.

Rozhodnout tak měla závěrečná třetina. Hora za hosty, ani Humeník za domácí, se po svých pokusech radovat nemohli. V 51. minutě byl vyloučen hradecký Matěj Beneš. A Motor si s přesilovkou poradil na jedničku. Tadeáš Tůma poslal puk na levý kruh, zde byl nepokrytý David Putz, ten si srovnal puk na forhend a ostrou střelou forhendem propálil Tučka, 2:2. Jenomže Hradec si ztracené vedení vzal do minuty zpět.

Štěpán Černý poslal puk z dálky na branku domácích. Ke kotouči se dostal před svatyní domácích Michal Beneš, který zblízka překonal Maříka, 2:3. Na tahu tak byli opět domácí. Kouč Motoru se rozhodl odvolat brankáře už na startu 58. minuty. Ke gólu to ovšem nevedlo, naopak v čase 58:17 definitivně rozhodl Jakub Aschenbrenner o výhře Hradce. Z vyrovnaného zápasu tak odešli šťastnější hosté.