so 2.12.2023 | Michal Jelínek, Eva Šafranková

Druhé venkovní derby a znovu prohra. Dorostenci padli 1:4

Hradecký dorost svoji bodovou šňůru na sedm zápasů nenatáhl. Po dvou utkáních pod Bílou věží ho čekalo derby na ledě rivala, který se na konci první třetiny prosadil jako první. Mountfield dlouho nemohl najít recept na pardubického gólmana, což se však povedlo domácím, kteří svůj náskok navýšili na rozdíl tří branek. Hostům se sice podařilo devět minut před koncem snížit, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak Pardubice se trefily ještě jednou. Lvi tak na Dynamo nestačili podruhé v sezoně, tentokrát 1:4.

První třetina nabídla poměrně vyrovnaný rychlý útočný hokej se střeleckými příležitostmi na obou stranách. Defenzivy regionálních rivalů ovšem byly dlouho pevné a brankáři jistí. Otevírací gól nepadl ani v přesilovce, kterou hosté sehráli po Řehořkově vyloučení ve 13. minutě. Královéhradecký gólman Marek Záruba nicméně čtyři minuty před přestávkou zaváhal, když Lempachovu střelu vyrazil pouze před sebe. Václav Tvrdík se dostal k pohotové dorážce a poslal Dynamo do vedení 1:0.

Na přelomu první a druhé třetiny si domácí díky faulu Studnického zahráli v početní výhodě, ale neskórovali. V následujících minutách si oba celky znovu vyzkoušely přesilovou hru, leč gólového efektu. Svěřenci hlavního trenéra Vojtěcha Faltyse však byli v prostřední periodě lepším týmem a svůj tlak dvakrát přeměnili ve vstřelenou branku. Poté, co mladíci Mountfieldu ve 29. minutě na chvíli vytlačili ty pardubické do středního pásma, čelili dalšímu ataku. Ten už neubránili, na 2:0 pro Pardubice zvýšil kapitán Tomáš Rolinek. Ve 38. minutě pak na něj navázal přesným zakončením Filip Křečan.

Trenérský štáb hostů v čele s Jiřím Janouškem před třetí třetinou vystřídal gólmany, Zárubu nahradil Vojtěch Petřík. Jeho spoluhráči svůj výkon zlepšili, a dokonce zmenšili pardubický náskok. Davida Veřmiřovského o čisté konto připravil Ondřej Páleník. Závěr utkání s přibývajícími emocemi a strkanicemi si ale Dynamo pohlídalo. V 59. minutě donutilo aktivním forčekingem soupeře k chybě v rozehrávce ve vlastním pásmu a Lukáš Korec upravil na konečných 4:1. Lvi si tak po šesti duelech nepřipsali ani bod.

Marek Záruba 40 19 3 16 84,21 0 0

Chtěli jsme se soustředit hlavně na to, abychom dali první gól. To se nám povedlo, především po brance na 2:0 jsme dostali klid do hry a do konce druhé třetiny jsme dominovali. Dali jsme hezký gól na 3:0 po skvělém tlaku při výborném střídání. Škoda, že jsme ve třetí třetině nepodali tak dobrý výkon a soupeře pustili trochu do hry, což přineslo snížení. Naštěstí jsme vstřelili uklidňující gól na 4:1 po kvalitním forčekingu a výsledek ubojovali.