so 8.3.2008 | Pavel Illich

Důležitou bitvu se Sarezou junioři prohráli v prodloužení

Skupina play-out vstoupila do druhé poloviny a situace hradeckých juniorů v boji o záchranu začíná být vážná. V duelu se Sarezou Ostrava bylo pro Východočechy důležité zvítězit, neboť jedině tak se mohli přiblížit nejen svému soupeři na nesestupových příčkách. Opak byl však pravdou. Na střelecký úspěch čekali Východočeši téměř dvě třetiny, to už ale Sareza vedla. Domácí však dokonali obrat, ale z tříbodového zisku se stejně neradovali. Dramatický duel dospěl do prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté díky využité přesilovce čtyř proti třem.

Důležitost zápasu si dobře uvědomovaly oba celky a do bezhlavého útočení se ani jeden z nich v úvodních minutách nehnal. Až v úvodní přesilovce zamkla Sareza domácí celek v obranném pásmu, ale dvakrát tečovaná střela obránce Vajdy zamířila vedle Brožovy svatyně.Ani na druhé straně početní výhoda k první brance nevedla. Ropický využil chvilky samoty, ale s krátkou kličkou neuspěl. Až ve 14. minutě se Ostravě naskytla výhoda dvou hráčů v poli v délce 60 sekund a přinesla první branku zápasu. Martin Bartoš najel do rozhozené obrany Hradce a z pravého kruhu prostřelil Brože – 0:1. Vyrovnání mohl zařídit Pospíšil, ale zblízka na Gleicha nevyzrál.

Zkraje druhé třetiny si oba celky vytvořily velké příležitosti. Za hosty osamocený Bartoš nezamířil přesně, na druhé straně prchali na Gleicha Ropický a Berger, ale první jmenovaný vyprášil jen pravý beton ostravského brankáře. Domácí se museli tlačit za vyrovnáním, ale Sareza hrozila nebezpečnými brejky. Ve 30. minutě se Bendík proháčkoval až do zakončení, ale Gleich byl pozorný. Spíše než pohledný hokej byla k vidění urputná bitva, odpovídající situaci obou mužstev. Hradci k prolomení střelecké smůly nepomohla ani série tří přesilovek. Přesto si domácí dokázali vytvořit mírnou převahu, kterou ale Ostrava mohla potrestat. Mikula však v úniku dvou na jednoho nastřelil jen Brožovo rameno. Do další příležitosti domácích se tlačil Dolana, ale ostravský brankář jej vychytal i v leže. V následném oslabení už ale byli Východočeši odměněni za svoji aktivitu. Jan Berger uspěl s bekhendovou střelou do horní části branky – 1:1. Tím druhé dějství skončilo.

Ve třetí části se tak začínalo prakticky od nuly. Agilní Ropický promarnil další příležitost, ale o poznání větší šanci měli domácí ve 48. minutě, kdy se jim naskytla přesilovka 5 na 3 v délce 80 vteřin. Střelecky byli Hradečtí aktivní, ovšem bez gólového efektu. Nejblíže byl úspěchu obránce Spudil, jehož střela od modré se otřela o tyč. Ani hosté úpěnlivě nebránili, na obou týmech byla vidět snaha rozhodnout. Důležitý moment přinesla 55. minuta a početní výhoda domácích. Kubištova zadovka zpoza branky zmátla hráče hostů a Branislav Bendík neměl problém překonat bezmocného Gleicha. Sareza však záhy oplatila stejnou mincí, když se do černého trefil Michal Bartošek. Brankář Brož v tu chvíli měl zakrytý výhled.

Zápas, ve kterém oba celky potřebovaly vyhrát, nakonec dospěl do prodloužení. V něm opět rozhodla nedisciplinovanost domácích. Hradecká střídačka dostala dvě minuty za nesportovní chování a Sareza trestala. Nadějnou přesilovku 4 na 3 využil v čase 61:49 Martin Bartoš a rozhodl tak o transportu dvou bodů do Ostravy. Situace hradeckých juniorů se tak tři kola před koncem sezóny ještě více zdramatizovala.