út 12.12.2023 | Berenika Ducháčková, Eva Šafranková

Dva slepené góly rozhodly! Dorost si poradil s Kometou 2:1

Dorostenci se podruhé v řadě vydali na Moravu, kde tentokrát vyzvali brněnskou Kometu. Na první gól se čekalo až do 34. minuty, kdy Hradec využil dvojnásobnou početní výhodu díky Karlu Studnickému. O minutu a půl později přidal druhou trefu Tomáš Koklar. Hostům se také podařilo skórovat v přesilovce, když se na začátku třetí třetiny prosadil Jiří Kukleta. Vyrovnání se však Brno už nedočkalo, a tak nad ním Lvi zvítězili i potřetí v sezoně. Celkově si Mountfield připsal čtvrtou výhru za sebou a základní část zakončí ve čtvrtek doma proti Jihlavě.

Úvodní dvacetiminutovka nabídla několik zajímavých momentů. Hned od začátku třetiny se Kometa dostala do tempa, také díky přesilové hře, kterou ovšem nevyužila. Několikrát střílel od modré čáry Marek Vyhlídal. Domácí se dostali do slibného úniku, který ale po nepřesném zpracování puku gól nepřinesl. V půlce třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, oba týmy se snažily dobře bránit. Ke konci třetiny se dostal naopak do šancí Hradec, velmi aktivní byl Karel Studnický, ale ani po jeho šancích se skóre neměnilo.

Druhá třetina začala za bezbrankového stavu a start byl ze strany obou týmů lehce nervózní. Oba celky brzdila vyloučení, kterých v této části bylo hned několik. První gól vsítil tým Hradce Králové, kterému se povedlo proměnit přesilovou hru pět na tři. Hradeckým se povedla dobrá kombinace, kterou završila střela Karla Studnického – 0:1. Již o minutu a půl později Mountfield opět skóroval. Konkrétně to byl Tomáš Koklar, který překonal brněnského brankáře. Oba týmy se pak dostaly ještě do několika akcí, branka už však žádná nepadla. Na konci třetiny ještě Kometa vybojovala přesilovou hru, se kterou šla také do dalšího dějství.

Třetí část přinesla mnohem rychlejší a tvrdší hru. Kometě se povedlo hned na začátku třetiny skórovat, když se trefil Jiří Kukleta, a proměnil tak přesilovou hru, kterou si Kometa přenesla z předešlé třetiny – 1:2. Zápas již další branku nepřinesl, ačkoliv šancí měly oba celky hodně. Oba brankáři se blýskli skvělými zákroky. Na konci třetiny sice ještě prošel puk za záda Marka Záruby, jeho gól však z důvodu kopnutí nebyl uznán. Kometa tak vyšla z posledního domácího zápasu základní části s prázdnou. Naopak Lvi se mohli radovat z těsného vítězství 2:1.