út 8.2.2022 | Jan Brůna, Petr Koval

Dvanáct branek! Dorost přestřílel lídra tabulky z Třince 7:5

Už od začátku utkání to vypadalo na pořádnou bitvu. Polovina branek padla již v první třetině, když se oba týmy rozešly za stavu 3:3. Hradec ve druhé periodě svému soupeři odskočil, jenže Třinec při hře bez brankáře dokázal snížit na rozdíl jediného gólu 57 vteřin před koncem. Drama však nepřipustil Pavel Šimek, jehož hattrick potvrdil hradecké tři body.

Hosté třikrát vedli, Mountfield pokaždé srovnal

Třinečtí zažili lepší vstup do zápasu než jejich soupeř, což se potvrdilo již na konci páté minuty. Oceláři si totiž vybojovali přesilovou hru, kterou také dokázali zužitkovat zásluhou Miroslava Holinky, jehož střela se otřela o tyč a zapadla do sítě – 0:1. Domácí se nenechali zviklat a po třech minutách bylo srovnáno, když si Pavel Šimek najel před Jakuba Milotu a jeho přesný zásah znamenal skóre 1:1. Slezané však odpověděli už po 61 vteřinách; David Holub se nerozpakoval a zblízka propálil Jana Kasala – 1:2.

Lvi následně převzali otěže duelu a výsledkem byla odměna v podobě přesilovky, kterou přesnou ranou od modré čáry až do vinglu využil Jiří Klíma a bylo srovnáno na 2:2. Východočeši ale neudrželi koncentraci a hosté trestali. Šimon Pohludka totiž z hranice kruhu propálil domácího brankáře na bližší tyči a bylo to 2:3. Třinec se mohl ubránit, nebýt Pavla Šimka, jehož úprk obraně a přesné zakončení znamenalo remízu 3:3 a vyhnání Miloty z ocelářské kasy.

Hradec získal převahu

Hokejisté Mountfieldu vstoupili do prostřední dvacetiminutovky s velkou chutí a díky své aktivitě nemuseli příliš dlouho čekat na vstřelení branky. Zařídil ji Marek Mach, kterého vyslal do samostatného úniku Jakub Jón a první jmenovaný si poradil s Denisem Heczkem, jenž na konci úvodní části vystřídal Milotu – 4:3. Lvi poté mohli odskočit soupeři více, avšak od modré čáry trefili jen konstrukci.

A tak se Oceláři krátce po skončení vlastního oslabení radovali. Kasal vyrazil pokus Holinky jen před něj a slezský forvard našel před klecí volného Matěje Kubiesu, kterému stačilo zasunout do prázdné – 4:4. Plejeři zpod Bílé věže se ale vrátili do zápasu a znovu hrála klíčovou roli dorážka, když Heczko vyrazil střelu do brankoviště, kde se nejrychleji zorientoval Jan Vencl a poslal svoje kolegy do vedení 5:4.

Lvi se v závěru mohli bát o výsledek, pojistku přidal Šimek

Vyrovnaný průběh začátku třetí periody brzy utnul gól Jiřího Klímy, který si po pasu od Šimka krásnou kličkou položil brankáře a s trefením prázdné kasy už neměl problém – 6:4. Otěže utkání následně převzali hosté a hra byla celkově plná nepřesností na obou stranách.

K vidění byl ovšem poměrně svižný mač a v akci byli na střídačku oba dorostenci v masce. Třinecký tlak se postupně stupňoval, a když Jón neuspěl sám proti Heczkovi, vyvrcholil nápor Ocelářů přesnou střelou Robina Gerycha z otočky – 6:5. To vše na startu 60. minuty. Naději Slezanů na vyrovnání však zhasl o devět sekund později Pavel Šimek, jenž procedil puk mezi brankářovými betony a zkompletoval hattrick – 7:5. Jeho tým tak porazil lídra skupiny a poskočil na čtvrté místo.