pá 27.10.2006 | Lukáš Souček

Dvouminutový výpadek připravil juniory o dobrý výsledek

Hradečtí junioři mířili za úspěchem na litvínovský led. Utkání se od samého začátku nevyvíjelo pro Energetiky špatně. V polovině utkání vyrovnal na 2:2 Pavel Kotrč. Za necelých pět minut ale Litvínov přidal tři rychlé branky, které poslali Hradec do kolen. Třetí třetinu už jen domácí kontrolovali a navíc přidali ještě další čtyři gólové úspěchy.

Litvínovští vstoupili do utkání parádně. Již po 81 vteřinách hry otevřel skóre utkání Michal Schön. Radost z vedení však Chemikům dlouho nevydržela. V čase 2:47 totiž vyrovnal Petr Pospíšil. Za necelé čtyři minuty domácí měli vedení zpátky. Postaral se o to Jakub Maxa. Po zbytek třetiny drželi Hradečtí se soupeřem krok. Vyrovnat už se jim podruhé nepodařilo, ale mohli spíše děkovat brankáři Šimkovi, který chytil litvínovským útočníkům několik slibných příležitostí.

Vyrovnaná hra obou týmů se přenesla i do druhé třetiny. Energetici se příliš často nedostávali před branku Tomáše Fikrta, ale i tak dokázali podruhé v utkání srovnat stav. Svým prvním extraligovým gólem se o to postaral Pavel Kotrč. Svěřenci trenéra Seidla se snažili využít gólového úspěchu k dalšímu náporu, jenže Litvínovští je zaskočili třemi brankami v rozmezí dvou minut. Podruhé v utkání se trefil Michal Schön, následovala trefa Karla Kubáta a gól v podání Jana Nekvindy.

Východočeši nedokázali ve třetí třetině nalézt sílu na obrat zápasu. O jediný gólový úspěch Hradce se postaral Petr Ropický. Domácí si však s chutí na Šimka zastříleli a postupně se radovali ze vstřelených branek hráči Jakub Černý, Lukáš Rindoš a Jiří Panuška. Osm vteřin před závěrečnou sirénou ještě korunoval vysoké vítězství Litvínova svým druhým gólem v utkání Jakub Černý.