so 23.9.2006 | Daniel Višňák

Energetici drží po výhře nad Třebíčí stále první místo

Hradečtí hokejisté si v sobotu připsali na své konto další vítězství a stále zůstávají v první lize jako jediní bez ztráty bodu na prvním místě. Poprvé v letošní sezóně prožili Energetici ale jiný start, než ten, který znali doposud, kdy pokaždé vedli. Ve 3. minutě se prosadil po chybě domácí obrany třebíčský Přibyl a Východočeši museli dotahovat náskok soupeře, který nevyužil dvojnásobnou přesilovou hru a posléze za to pykal. Petr Haluza stihl do konce úvodní části vyrovnat a ve druhé třetině domácí díky třem brankám zcela otočili vývoj utkání. V závěrečných dvaceti minutách ještě korunovali svou výhru dvěma góly, houževnatého soupeře tak nakonec porazili 6:1.

Lepší vstup do utkání měli hosté, ti nejprve dvakrát vyzkoušeli Hylákovu pozornost a poté po chybě hradecké obrany udeřili. Ve 3. minutě napřáhl mezi kruhy Milan Přibyl a nechytatelnou dělovkou otevřel skóre zápasu – 0:1. Třebíč svůj náskok mohla navýšit v polovině úvodní části, ale přes minutu trvající dvojnásobnou početní výhody nevyužila. V 16. minutě se dočkali i hradečtí. Pavel Suchý lehce přiťukl puk na hůl Petra Haluzy a ten důrazným zakončením vyrovnal – 1:1. Tímto stavem první třetina škončila.

Marek Laš žene na hradeckého brankáře Hyláka sám, ale ten puk chytá, hned z protiútoku uhání na druhé straně Roman Vondráček a tvrdou střelou švihem posílá hradecké do vedení, tak to byl asi zlomový okamžik druhé třetiny, zřejme i celého sobotního utkání. Poté hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru a naložili s ní o poznání lépe než Třebíčtí v úvodní třetině. Její první polovina nevypadala sice nejlépe, ale poté šla na led druhá formace a Petr Domin přesnou střelou do horního růžku Valentovy branky poslal Energetiky do dvoubrankového vedení. Ve 37. minutě ho navýšil ještě z bleskové dorážky hradecký kapitán Jaroslav Roubík.

Závěrečná třetina už byla plně v režii domácích, kteří přidali další dva góly a skóre zápasu tak upravili na konečných 6:1. Hned po 41 vteřinách poslední dvacetiminutovky se prosadil před Valentem po krásné přihrávce Jaroslava Roubíka další člen první východočeské formace Miroslav Fišer. Konečnou podobu výsledku dal v 58. minutě znovu po důrazu před třebíčským brankovištěm Petr Haluza, pro něhož to byl druhý gól v utkání. Závěrečné dvě minuty zápasu se už odehrávaly za skandování hradeckého publika, které děkovalo Energetikům za další vítězství v letošní sezóně, v pořadí již čtvrté.

Hradec Králové se musel v sobotním zápase obejít hned bez trojice hráčů. Aleše Pazderu vyřadilo ze hry zranění ruky, Michal Šeda cestoval s Pardubicemi do Třince a Richard Diviš se probojoval do základního kádru Rabatu Kladno, i tak ale Energetici dokázali udržet první místo. První zápas v hradeckém dresu odehrál naopak uzdravený Patrik Šebek.

V pondělí pokračuje 1. liga pátým kolem, v jeho programu se představí Východočeši na ledě jihlavské Dukly.

Ve středu chystá HC VČE Hradec Králové pro všechny jeho příznivce velikou propagační akci v centu města na Baťkově náměstí (u kina Centrál), kde od 15:00 na akci po názvem „odpoledne s hradeckým hokejem“ proběhne autogramiáda hráčů, soutěže o vstupenky na domácí utkání , suvenýry klubu atd... Vše bude doprovázet živá kapela a cheerleaders.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Bylo to přesně utkání, jaké jsme očekávali. I když jsme se na tento zápas dlouho připravovali, tak se hráči nedokázali vyvarovat mírného podcenění soupeře. Ze začátku jsme tolik nebruslili a i zbytečně faulovali. Samozřejmě za to přišel trest v podobě gólu. Důležité bylo vyrovnání na 1:1, do kabin jsme šli za nerozhodného výsledku. V šatně jsme si to vyříkali, začali lépe bruslit a po druhé třetině byl zápas myslím rozhodnutý. Chtěli jsme dnes využívat co nejvíce čtvrtý útok, protože v pondělí se hraje znovu, ale díky našim častým vylučováním v první třetině se dostali na led pouze jednou, od druhé části se na led chodili ale už častěji. Jarda Roubík odehrál všechny tři zápasy výborně, důležité je, že bojuje pro mužstvo a tým není závislý na tom, jestli dá nebo nedá gól. Je to hráč, který branky dávat bude a ten čas přijde, z toho určitě nemám strach. Dnes dal první gól a na další přihrál, což je dobře. Do sestavy jsme zařadili také Lukáše Daňa a Václava Lesáka, jejich výkon se od druhé třetiny zlepšoval.

Josef Horešovský (hlavní trenér Třebíče):
Věděli jsme, že nás čeká na ledě vedoucího celku těžký zápas. Z našeho výkonu jsem ale trošku zklamaný. Ukázali jsme letos v soutěži daleko lepší výkony, bohužel ten dnešní nebyl z nich. Mužstvo by si z tohoto zápasu mělo něco vzít, není možné opakovat stále stejné chyby, dnes nám chybělo i větší nasazení, což mě mrzí. Náš problém je v tom, že dáváme málo branek, ale v Hradci jsme si v podstatě nějaký veliký počet šancí ani nevypracovali, což je další negativní konstatování a výsledek je tedy jasný.