po 4.10.2004 | Daniel Višňák

Energetici důležitý zápas s Ostravou o šest bodů zvládli na jedničku

Souboj čtvrtého Hradce Králové se šestou Sarezou Ostrava, která na Východočechy ztrácela před pondělním utkáním pouhé dva body, sliboval určitě přinejmenším zajímavou hokejovou podívanou, ta se ale změnila postupem času v exhibici, kterou režírovali hradečtí Energetici. Hattrick v utkání zaznamenal Patrik Beck (na snímku)

Prvních dvacet minut mezi východočeským týmem z Hradce Králové a ostravskou Sarezou se odehrávalo pod jasnou taktovkou domácího celku. Ten po úvodním oťukávání jemu doposud neznámého soupeře udeřil v páté minutě, po přihrávce Patrika Fořta úspěšně zakončoval Patrik Beck. Tlak domácích vyústil v další dvě rychlé branky, které domácí stihli dát v rozmezí pouhé půl minuty. Nejprve překonal Hamrlu v ostravské brance po přesné přihrávce Jaroslava Roubíka pardubický Michael Vyhlídal a po něm dokonce ve vlastním oslabení vyhnal gólmana Sarezy z branky druhou brankou v zápase Patrik Beck, jenž ujel hostující obraně a Hamrlu šikovně pukem přehodil – 3:0. Poté domácí mohli svůj náskok ještě zvýšit, ale Jakub Štěpánek, nový muž v ostravském brankovišti, do konce třetiny neinkasoval. Hosté o sobě dali vážněji vědět minutu a půl před koncem první části hry, ale Hylák ve veliké šanci Filipa Mleku vychytal, a tak se šlo do šaten za stavu 3:0 pro domácí.

Ostrava se na chvíli vrátila do utkání na začátku druhé třetiny, když Hyláka překonal bezprostřední dorážkou Radek Procházka. Na kolena dostala ale hosty opět bleskurychlá hradecká odpověď, tentokrát přesnou střelou z hole Jana Šulce, a za necelou půl minutu od snížení už Ostrava prohrávala znovu o tři góly. Hradec si na ledě dělal místy ze svého soupeře „dobrý den“, to dokumentuje i situace ze závěru prostřední části hry, kdy si ostravští obránci dali málem ze zoufalství vlastní gól, to se sice nastalo, ale hned záhy přihrál na hůl Patrika Becka Jaroslav Roubík a domácí útočník tak zakončil svůj hattrick, poté už jen přijímal gratulace od spoluhráčů, kteří mu symbolicky přijeli jeden po druhém podávat ruku.

Ve třetí třetině se do hry zapojila i kompletní čtvrtá hradecká formace a byla to právě ona, kdo uzavřel skóre zápasu. Anton Alexejev si vybruslil z rohu hřiště, nepříjemně vystřelil na Štěpánka, ten vyrazil puk pouze před sebe, a přijíždějící obránce Lukáš Fejgl nekompromisním zakončením upravil na konečných 6:1 pro Hradec, který tak ve velmi důležitém utkání dokázal s ostravským celkem jasně zvítězit.

Ladislav Kolda (trenér Hradce Králové)
„Čekali jsme, že Ostrava bude nebezpečnější než v sobotu Havířov. Soupeř však působil ze začátku zápasu trošku zakřikle a my jsme toho využili, když jsme vstřelili tři branky. Za stavu 3:0 se samozřejmě hraje lépe, dalším důležitým momentem bylo rychlé odskočení znovu na rozdíl třech branek po ostravském snížení na 3:1 a tím jsme definitivně zlomili odpor Sarezy a utkání, které jsme měli myslím pod kontrolou, dohráli do vítězného konce. Soustředili jsme se na to, i když tam určité výpadky byly, aby náš brankář nedostal zbytečné góly, to se nám nakonec podařilo. Ve třetí třetině jsme zapojili do hry i čtvrtý útok, který rozhodně nezklamal, dobře bojovali, takže můžeme být s dnešním zápasem jen spokojeni.“

Miloš Holáň (trenér Sarezy Ostrava)
„Jsem obrovsky zklamaný z přístupu všech hráčů k utkání počínaje brankářem, který si nešáhl na puk a třikrát ho už tahal ze sítě. Myslím, že někteří hráči jezdí na zápasy ven s vědomím, že nemůžeme vyhrát, přitom soupeř určitě nebyl nepřekonatelný. My jsme vlastní nedisciplinovaností, špatným přístupem a lehkovážným vstupem do zápasu nabídli soupeři rychle skórovat. Už dnes na rozbruslení, po dni volna jsem měl takové tušení a to se nám nemůže stávat. Máme tady třicetileté hráče, kteří hrají stabilně minizápasy 0:3 a to je trošku i na mě moc. Ve druhé třetině jsme se pokusili udělat něco se sestavou, tu jsme stáhli na tři pětky, podařilo se nám dát kontaktní gól na 3:1, ale hned prakticky z buly jsme po šílené hrubce mladého hráče inkasovali po čtvrté, a potom jsme se už nezmohli absolutně na nic.“