st 7.12.2005 | Daniel Višňák

Energetici porazili vysoko prostějovské Jestřáby, v sobotu zajíždí do Třebíče

Průběh stejný jako s domácím utkání s Olomoucí, rychlý vstup do zápasu, ve druhé minutě už vedení o dvě branky, na rozdíl od zmiňovaného zápasu s Kohouty ale středeční zápas Energetici zvládli na výbornou a dokázali tak potvrdit víkendový zisk tří bodů z Kadaně. Po první třetině vedli hradečtí 3:0, po té druhé měli už náskok čtyřgólový a po závěrečné kanonádě v poslední části hry vyhráli Východočeši celkovým poměrem 9:2! Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen autor dvou gólů a jedné přihrávky Roman Vondráček, zejména jeho branka na 4:0 byla z kategorie výstavních a tak si cenu určitě zasloužil.

Úvod první třetiny patřil jednoznačně Energetikům. Ti vedli už v její šesté minutě 3:0. Nejprve otevřel skóre utkání po 21 vteřinách Jaroslav Roubík, neuběhla ani minuta a hostující brankář Hrazdíra lovil puk ze své branky podruhé. Martin Koudelka ho ještě střelou z kruhů nepřelstil, ale dorážející Daniel Volráb už úspěšný byl. V 6. minutě hráli Energetici první přesilovou hru, Roman Vondráček vybídl ke střele na modré Aleše Černého a i jeho dlouhý nápřah zastavila až síť Hrazdírovy klece. Jestřábi zahrozili vážněji poprvé v polovině třetiny, ale Fotíkova dorážka orazítkovala pouze Koutského břevno. V 11. minutě se při jednom z dalších zákroků zranil prostějovský Hrazdíra a na jeho místo nastoupil mladík Musil, ten už do konce úvodní části neinkasoval a tak skončila úvodní dvacetiminutovka stavem 3:0 pro Hradec.

Čtvrtá ukázková branka Romana Vondráčka hned z kraje prostřední části domácí zklidnila, ti se začali soustředit zejména na zadní vrátka, svého náskoku si byli vědomi. Hosté se dostávali na dostřel Koutského branky spíše sporadicky, když už se některý z jejich pokusů dostal až ke hradecké brance, končil u jejího pozorného strážce. V e 36. minutě zvýšil náskok domácích po přihrávce Volrába Martin Koudelka, ten si nabruslil před Musila, položil si ho na led a důrazně pak puk do jeho branky protlačil. V závěru druhé třetiny se dočkali i Jestřábi, téměř stominutovou neprůstřelnost Koutského ukončil Michal Čech.

Ve třetí třetině nejprve hosté snížili z trestného střílení Liborem Gelačákem na 5:2, to však bylo ze strany Prostějova vše. S přibývajícím časem přibývaly i inkasované branky na hostujícím účtu. Energetici si vytvořili drtivý tlak a s ním i další čtyři góly. Nejprve se prosadil podruhé v zápase Jaroslav Roubík, po něm o další dvě minuty zvyšoval už na 7:2 Jan Šeda. V 53. minutě hráli domácí přesilovou hru, rozhodčí navíc signalizoval další vyloučení hostů, puku se zmocnil Roman Vondráček, projel celým hřištěm a Musila překonal taktéž podruhé v utkání. V dohrávající přesilové hře uzavřel skóre středečního zápasu Patrik Fořt, ten dopravil do prostějovské branky přihrávku Tomáše Kolafy. I když si domácí publikum vyžadovalo desátou branku, nakonec svoji svatyni Musil několikrát i více něž s vypětím všech sil uchránil a zápas tedy skončil i tak krásným výsledkem pro Východočechy v poměru 9:2

Po středečním kole zůstávají tedy hradečtí stále na devátém místě, i jejich ztráta na osmou Ml. Boleslav zůstala jednobodová. Potěšujícím aspektem je ale zejména prohra Berouna právě se Škodováky, díky ní se hradečtí odtrhli Medvědům na deváté příčce už o devět bodů. Situace v tabulce je hodně vyrovnaná, vždyť čtvrtá Olomouc má o „pouhých“ pět bodů více než hradecký tým. V sobotu zajíždějí Energetici do Třebíče, kde je čeká další z těžkých utkání na ledu soupeře.