st 5.10.2005 | Daniel Višňák

Energetici zápas s Berounem zvládli, vyhráli vysoko 7:0

Se třemi hráči extraligové Sparty Praha dorazili do Hradce Králové Berounští Medvědi, asi nejzvučnější jméno nesl brankář Marek Schwarz, který dlouho držel Středočechy ve hře o dobrý výsledek, až na začátku třetí třetiny vložil klid do hradeckých řad Martin Koudelka, který zvyšoval na 3:0. Následných 62 vteřin bylo ale pro Beroun smrtících, bezmocný Schwarz v nich inkasoval třikrát a přenechal místo v brankovišti Medvědů Romanu Handlovi. Berounský náhradník inkasoval už pouze jednou a to trochu kuriózně z hole Patrika Fořta, který uzavřel středeční účet zápasu na konečných 7:0 pro Hradec, jenž se tak mohl radovat z velmi důležitého vítězství. Dvěma góly k vysoké výhře Hradce přispěl Roman Vondráček, stejně tak jako Patrik Fořt.

Po první nebezpečné šanci hostů udeřili jako první domácí hráči, konkrétně po přihrávce Martina Koudelky se na chvíli sám před Schwarzem objevil Roman Vondráček, který přesným zakončením pod horní tyčku nemýlil. Přesně v polovině úvodní části hry udeřili Energetici podruhé. Od Patrika Fořta se dostal pul trochu se štěstím na hůl Petra Přeučila a ten s bleskovým zakončením pod horní Schwarzovu tyčku rozjásal diváky podruhé v zápase. Ke křetímu gólu měli domácí velmi blízko když hráli v závěru třetiny přesilovou hru, ale Černého střelu z brankoviště Schwarz zázračným rozštěpem zlikvidoval.

Ve druhých dvaceti minutách přinesly nejvíce vzruchu asi dvě dvojnásobné početní výhody. Hradec ze začátku třetiny zavalil Schwarze několika nebezpečnými střelami, celý tlak domácích pak gradoval ve 27. minutě, to hráli Energetici přes minutu trvající přesilovou hru pět na tři. Druhá formace ukázkově vyšachovala berounskou bránící trojici hráčů, před Romanem Červenkou už zívala úplně prázdná Schwarzova svatyně, ale hradecký útočník napálil zprvé pouze její tyč. V polovině zápasu dal rozhodčí stejnou možnost i hostům, tentokrát celé dvě minity, ale Tomáš Dušek výbornými zásahy své spoluhráče podržel, přesilovku 5 na 3 nevyužili tedy ani hosté. V závěru třetiny už tolik šancí k vidění nebylo a tak i po čtyřiceti minutách vedli Energetici 2:0.

Hned ve 42. minutě vložil větší klid na hole hradeckých Energetiků nejzkušenější hráč v jejich řadách Martin Koudelka, který dorazil do Schwarzovy branky odraženou Suchého střelu. Marek Schwarz těsně před třetím gólem ale zachránil Beroun od jisté branky, když fantasticky lapil Přeučilovu střelu. Stejně tak si vedl hostující brankář proti nájezdu kapitána Roubíka ze 43. minuty. To co bylo ale strážce berounského brankoviště moc bylo 63 vteřin, během kterých hradečtí vstřelili tři branky. Nejprve ve 47. minutě zvýšil druhým gólem v utkání Roman Vondráček na 4:0, 16 vteřin po něm se prosadil rychlou dorážkou i Martin Kašík a na střídačku vyhnal Schwarze Partik Fořt, který proměnil po přihrávce Jaroslava Roubíka sólový nájezd. Náhradník Roman Handl sice nápor domácích utlumil, ale v 55. minutě nemohl dělat vůbec nic proti náhodně odraženému puku zpoza mantinelu na hůl Patrika Fořta, který zvyšoval na 7:0.

Tomáš Dušek 60 25 0 25 100,00 0 0

Ladislav Kolda (hlavní trenér HC VČE Hradec Králové a.s.)
Pro nás to nebyl určitě lehký zápas, protože minulé domácí utkání se nám nepovedlo dotáhnout do vítězného konce. Trošku nás také zlobí marodka, takže jsme měli malinko před utkání obavy, protože Beroun nic nepodcenil, přijel posílen o hráče ze Sparty navíc s brankářem Schwarzem. Tomu to dneska naštěstí pro nás nevyšlo příliš dobře, i když za obdržené góly nemohl a parádně tam chytil i několik našich dali by se říci stoprocentních šancí. Jsem rád, že jsme se střelecky prosadili, hráli jsme dobře ve středním pásmu, napadli protihráče a kazili jim rozehrávku, z čehož pramenila naše přečíslení. Přeji Tomáši Duškovi dnešní čisté konto, odchytal zápas s novými betony a tak je pokřtil tím nejlepším způsobem a věříme, že mu to vydrží co nejdéle.

Vojta Zdeněk (hlavní trenér berounských Medvědů)
Domácí byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. My jsme působili místy trapným dojmem, bez pohybu, bez zájmu, bez kontaktu a Hradec má zcela po právu tři body. Dnes jsme sem jeli s cílem bodovat, hrát dobrý hokej, dostat jednoho, dva góly, o to více mě porážka mrzí.