st 22.12.2004 | Daniel Višňák

Energetikům rozlučka vyšla na výbornou, porazili přesvědčivě Havířov

V posledním utkání letošního kalendářního roku přijel do Hradce Králové Havířov a nepojede se mu domů určitě s čistou hlavou, protože na východě Čech prohrál 0:4. Energetici podali přesvědčivý výkon a za výhrou šli od prvních minut zápasu, kdy měli jasnou převahu. V první třetině překonali havířovského Maříka Korhoň a Mečiar, ve druhé dvacetiminutovce pak Roubík s Kacířem, v poslední části hry už branka nepadla. Brankář Saša Hylák udržel druhé čisté konto za sebou a po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

První třetina byla plně v režii domácích hráčů, kteří ji vyhráli 2:0. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Lubomír Korhoň, který po přihrávce Tomáše Martince prostřelil Michala Maříka přesnou střelou k tyči. Hned po úvodní brance mohl zvýšit na 2:0 Patrik Beck, ale tomu se na poslední chvíli sklouzl kotouč před prázdnou Maříkovou brankou po přihrávce Patrika Fořta z hole, a tak se domácí dočkali až v závěru třetiny při své dvojnásobné početní výhodě. Jaroslav Roubík přihrál na modrou přesně Stanislavu Mečiarovi, který nedal Maříkovi přesnou střelou do horního růžku sebemenší šanci k zákroku a Energetici vedli zcela zaslouženě po první třetině 2:0, mrzet je mohlo pouze zranění Patrika Fořta, který si v jednom ze soubojů v samém závěru třetiny vykloubil pravé rameno a od druhé třetiny byl v sestavě nahrazen aktivním Ondřejem Potůčkem.

V prostřední části hry se její obraz vůbec nezměnil, ba naopak, diváci se v Hradci Králové bavili krásným hokejem s celou řadou šancí Energetiků, z nichž gólem skončily „jen“ dvě. Po dlouhé době se hradeckým povedl nástup do třetiny, když už po 39 vteřinách zvýšil na 3:0 Jaroslav Roubík. Tlak Energetiků stále sílil, sólo neproměnil Martinec, sám před Maříkem neuspěl hradecký kanonýr ani napodruhé, přihrávka Jiřího Cetkovského na Pavla Suchého z přečíslení také brankou neskončila, stejně jako únik a následný blafák v oslabení obránce Pazdery, ujala se až bomba Mariána Kacíře osm vteřin před koncem druhé třetiny, která stanovila stav po dvou třetinách, ten byl v Hradci Králové 4:0.

Ve třetí třetině sice Energetici malinko polevili v tempu, ale i tak jim to stačilo na přesvědčivé vítězství a zisk dalších důležitých třech bodů. Saša Hylák ve druhém utkání za sebou vychytal čisté konto a zaslouženě byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích v posledním utkání letošní sezóny, které hradečtí vyhráli 4:0.