so 18.1.2014 | Gabriela Juříková, Martin Voltr

Fantazie! Starší dorostenci v bitvě neporažených vynulovali Porubu

Dva týmy nadstavbové skupiny RAKO extraligy staršího dorostu, které zatím od jejího začátku nenašly přemožitele, se v sobotu střetly na zimím stadionu v ostravské Porubě. Vítěz ale mohl být jenom jeden, a tím se po naprosto jednoznačném výsledku stali Královští lvi! Od druhé třetiny nasázeli domácímu výběru pět branek a protože František Veselý vychytal čisté konto, fantastická jízda hradeckých mladíků napsala už své sedmé pokračování!

Prvních dvacet minut gól nenabídlo

V první třetině nepadla žádná branka, byť k ní měli blíže Královští lvi. Proti nim stály jen dva faktory: dobré bruslení a pohyb porubských hráčů a také dobré zákroky gólmana Sroky.

Domácí však mohli jít do vedení v deváté minutě, kdy bylo rozhodčím Mikulou nařízeno trestné střílení, poté, co byl Gřeš podražen Drašnarem. František Veselý však do poslední chvíle neměnil brankářský postoj a souboj s Gřešem vyhrál. Kapitán domácích nedokázal kotouč zvednout nad beton.

Lvi svému soupeři pořádně utekli

Hradečtí pak postupně získávali převahu, kterou si přenesli i do druhé třetiny. Tu nakonec jednoznačně ovládli! Ve 24. minutě poslal Královské lvy do vedení David Malík, kterému asistovali Miškář s Drašnarem. Puk se odrážel od hokejek a bruslí, až zaplul Srokovi mezi betony do branky – 0:1.

Domácí se snažili ohrozit gólmana Veselého, ale Mládkovi střela nesedla. Lvi se tak vzápětí dostali do dvoubrankového vedení! Na Sroku vyzrál Radovan Pavlík, jenž dostal skvělou přihrávku před branku od Štěpána Matějčka a spolu přečíslili Síkoru i Sroku – 0:2.

Snížit mohla dvojice Gřeš–Bartoň, jenže prvně jmenovaný propásl správný čas přihrávky, a tak z gólové příležitosti byla jen posunutá Veselého branka. Pak se rychle střídaly šance na obou stranách a na konci byli úspěšnější opět Královští lvi. Ve 35. minutě přidali třetí branku v podání Tomáše Zahradníka, který Sroku nachytal na holičkách. Překonal ho zpoza branky zasunutím kotouče k pravé tyči – 0:3.

Nic se nezměnilo na vítězi ani na čistém kontu

Ve třetí třetině navíc Hradečtí navýšili vedení dvěma góly v jedné minutě. Nejdříve Sroku pokořil Patrik Miškář, který zamíchal kotoučem před gólmanem a pak poslal kotouč přes rameno do branky. A než se domácí vzpamatovali ze čtvrtého gólu, měli tam již pátý. Marek Malinský po nahrávce Zahradníka odražený kotouč posunul za Srokova záda. Porubští trenéři brankáře vyměnili a do branky se postavil Marek Filip – 0:5.

V padesáté minutě bylo nařízeno trestné střílení pro změnu ve prospěch Hradeckých, protože za záchrannou brzdu zatáhl Síkora nedovoleným způsobem. Exekutor Malinský však Filipa nepřekonal. Do konce utkání se neprosadil ani jeden tým, přestože na konci zápasu dal Hradec Králové Porubě hodně prostoru vsítit aspoň čestný gól. Královští lvi i tak odjeli z Poruby s plným počtem bodů.