so 28.10.2023 | Tomáš Prodělal

Festival bojovnosti pro Lvy! Dorost porazil Berany 3:0

To byl zase jednou boj. Ve sváteční odpoledne do ČPP Arény zavítal jako soupeř dorostu předposlední Zlín. Obraz hry tak ale rozhodně nevypadal. Oba celky tvrdě dřely, nedarovaly si ani centimetr ledu. Jen na góly se muselo čekat. Vše odšpuntoval až po polovině zápasu Josef Janeček, ve třetí třetině se k němu přidali ještě Tobiáš Vítek a Ondřej Páleník. Hradec tak mohl oslavit nulu Vojtěcha Petříka a výhru 3:0.

Lvi ve své aréně přivítali předposlední celek skupiny, to ale neznamenalo žádnou lehkou práci. Zlín na Hradec vyrukoval s velmi fyzickým hokejem, který v prvních deseti minutách naprosto pohřbil jakoukoliv možnost šancí. Zato bylo k vidění hned několik hitů, hlavně od Daniela Pavlíka a Karla Studnického. „Čekali jsme to, hlavně po výsledku, co jsme uhráli ve Zlíně. Chtěli nám to určitě vrátit,“ tuší Vojtěch Petřík.

V druhé polovině první periody už se přeci jen museli gólmani občas protáhnout. První na zem musel Kristian Ševců, když Josef Janeček nabral rychlost, prosmýkl se kolem obránce a mířil mezi betony, neuspěl. Na straně opačné hrozil hlavně Vojtěch Kočica. Útočník s číslem 96 nejprve po individuální akci hledal nepřesně volného spoluhráče. V druhém případě se rozhodl vystřelit, změně skóre však zabránila Venclova hůl. Mountfield obecně skvěle blokoval. „Klukům patří velký dík, to co předváděli bylo úctyhodné,“ cení si domácí gólman.

Prostřední část hry se nesla ve znamení vyloučení, kterých bylo dohromady hned osm, ale pěkně popořadě. Ve hře už se přeci jen začala objevovat hokejovost, třeba když se Jaroslav Vondruška prokličkoval až před gólmana a nebýt Holbova hákování, pravděpodobně by otevřel skóre. V následné početní převaze měl před sebou poodkrytou branku Ondřej Páleník, jenže netrefil. Podobně si počínal také Tomáš Koklar v přečíslení.

V další přesilovce domácích už se ale 123 diváků branky dočkalo. Filip Frolík vybojoval puk, který předložil najetému Josefu Janečkovi a ten ranou z první otevřel skóre – 1:0. Hostující reakcí na inkasovaný gól byly další dva hokejisté odeslaní na trestnou lavici.

Ty však paradoxně vynesli hostům nevětší šanci. Dalibor Doležal vystihl rozehrávku a po záchranné brzdě Vondrušky bylo nařízeno trestné střílení. K němu se rozjel sám faulovaný, ale bekhendovou kličkou neuspěl. „Moc mi nevadí, když se na mě jezdí trestná střílení takto během zápasu. Tentokrát jsem ale měl opravdu štěstí, že se to ode mne odrazilo ven,“ přiznává urostlý brankář. Na druhé straně měl zase smůlu Patrik Hendrych, nejprve trefil tyčku, poté byl obrán skvělý zákrokem na brankové čáře.

Třetí třetina začala pro toto utkání naprosto výstižně – faulem hostí. Domácí ostřelovali Ševců ze všech možných pozic, což nakonec přineslo ovoce. Karel Studnický sehrál k mantinelu na Tobiáše Vítka, který neměl komu nahrát, a tak z velkého úhlu vypálil a puk o masku gólmana zapadl za čáru – 2:0. „Nevím, jak velkou tam nechal mezeru, ale pokud byla akorát na puk, tak je to opravdu těžké chytat. Zvlášť pokud je gólman menší,“ rozebírá situaci Vojtěch Petřík.

Převážně v posledních deseti minutách se strážce hradecké klece pořádně zapotil. Třeba proti nájezdu Jakuba Škripa, který vyřešil perfektním přesunem. „Měl jsem štěstí, že mu to zrovna uteklo. Kdyby udělal rychlou kličku, tak odjedu někam pryč a měl by prázdnou bránu.“ Ta se po zaváhání gólmana objevila v oslabení pro Ondřeje Páleníka a nejproduktivnější hráč Východočechů si připsal další bod – 3:0.

Dorostenci tak dokráčeli k výhře 3:0 a také čistému kontu. „Dosud mi to nešlo, jak bych si přestavoval. Nula je pro mě odměnou,” hlásí vždy šestý hráč na ledě. Nyní je soutěž na čas přerušena kvůli reprezentační přestávce. Jak budou dorostenci trávit volno? „Odpočinu si a pak mám domluvené střídavé starty v krajském přeboru, takže odchytám asi tři zápasy,“ uzavírá Vojtěch Petřík.