so 18.2.2023 | Tomáš Prodělal

Gólová exploze juniorky! Spartě nadělila osm gólů

Kdo si v sobotní odpoledne našel cestu do ČPP Arény, rozhodně neprohloupil. Jen první perioda totiž nabídla sedm branek. Lvi také prožili nejlepší úsek duelu v sezoně. V čase 18:00 svítilo na kostce skóre 1:2 o minutu a padesát šest vteřin později už to bylo 5:2. Gólovou přestřelku vedl hattrickem Matěj Leden a dvěma góly Matěj Giesl. Reklama na ofenzivní hokej nakonec skončila 8:4 pro domácí, kteří si připsali čtvrtou výhru z pěti posledních utkání.

Lvi vstřelili čtyři góly v závěru třetiny a dostali se do vedení 5:2

Pražané do utkání vlétli opravdu ve velkém stylu a svou počáteční aktivitu ve třetí minutě přetavili v otevření skóre. Jakub Žmola našel na levém kruhu Jakuba Červenku a ten ranou do bližšího horního rohu nedal Kasalovi šanci – 0:1. Hosté se dostali na koně a David Pavič musel zatáhnout za záchranou brzdu při úniku Senčáka, ten při následném trestném střílení ale mezeru mezi betony nenašel. Z následné akce už se však David Senčák radoval. Po Fábryho přihrávce v přečíslení už měl totiž velmi jednoduchou úlohu zamést zblízka do prázdné – 0:2. Lvi se však otřepali a v přesilovce snížili, když Matěj Giesl dorazil zacloněné nahození Táborského – 1:2.

Hradečtí se definitivně vrátili do hry a stali se lepším týmem. Tlak vyvrcholil v posledních minutách třetiny. Vše odšpuntoval Matěj Giesl, který opět v početní výhodě jako přes kopírák zametl střílenou Moravcovu přihrávku za čáru – 2:2. Za pouhých osm vteřin už domácí vedli. Matěj Leden nabral u střídaček rychlost, krásně se prosmýkl až před Přikryla a svou akci dokončil zasunutím k zadní tyči – 3:2. Spartě se naprosto sesypala defenziva, do které o minutu později vjel Matěj Beneš, jenž předložil nádherný pas Lukáši Královi a ten jen přehodil beton gólmana hostí a jel svému parťákovi poděkovat – 4:2. Poslední hřebík do pražské rakve natloukli Východočeši těsně před sirénou. Matěj Giesl na brankovišti tečoval Boukalovo nahození a touš vypadl k Matěji Lednovi, který do odkryté klece přidal druhý gól v zápase – 5:2.

Lvi vsítili další dvě branky

Do druhé třetiny vstoupili Sparťané plní odhodlání s výsledkem něco udělat. Nejblíže ke snížení měli v obrovské skrumáži před Kasalem, kde doráželi Ostapčuk s Novákem, domácí gólman ale dvěma fantastickými tygřími skoky branku uhájil. Úspěšný byl také v následném oslabení, kdy vykryl hned několik pokusů. Na druhé straně se i přes hákování dostal do dobré šance Petr Moravec, avšak po Králově přihrávce touš mezi betony střídajícího Vedrala neprocpal. O pár minut později si Kasal vybral při rozehrávce slabší chvilku, vše ale stihl napravit skvělými zákroky proti střelám Senčáka a Ducháče.

Pražané dostali k dispozici další přesilovku, ve které si však nevytvořili vůbec nic, a tak přišel trest. Lukáš Král se natlačil před Vedrala, kterého si položil. Pokus směřující za brankovou čáru na posledních chvíli odpálil jeden z obránců pouze na mezikruží k Matěji Havlíčkovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:2. Hradečtí dostali na hokejky potřebný klid a souboj už byl v režii čistě jednoho týmu, díky tomu brzy mohly létat čepice na led. Při početní výhodě si totiž Matěj Leden drze nabruslil z brankové čáry před Vedrala a nadvakrát zkompletoval hattrick – 7:2.

Domácí si vedení pohlídali

Do třetí části vstoupili Pražané opravdu ve velkém stylu, který vzápětí přinesl také ovoce. Tomáš Bartoň předal Lukáši Novákovi, který si sjel až na pravý kruh, odkud bekhendem našel Jakuba Žmolu a ten už jen doklepl touš ke vzdálenější tyči – 7:3. Rudé gól v náporu ještě povzbudil a za minutu se touš v síti třepotal znovu. Ondřej Hrabík objel branku a nahrnul puk před ní. Jan Kasal ho chtěl schovat pod lapačku, ale Jan Krupička byl rychlejší a dostrčil hrací předmět do sítě – 7:4. Hosté měli i další šance, při nich je však buď zradila koncovka, nebo se vyznamenal Jan Kasal.

Jenže Mountfield postupně přebral otěže utkání zpět a přišlo uklidnění hry. To rozčísl až Petr Moravec, jenž svým elegantním sólem projel přes půl hřiště a vše zakončil přesným švihem do vzdálenějšího rohu, Vedral se ani nepohnul – 8:4. Z tohoto tvrdého direktu už se Sparťané nevzpamatovali. Jejich zmar skvěle vykreslila přesilovka pěti proti třem na konci duelu, během níž si nebyli schopni přesně přihrát nebo pálili několik metrů mimo. Hradečtí tak odčinili porážku s Plzní a připsali si čtvrtou výhru z pěti zápasů.

Michal Beneš 0 2 2 -1 0