st 30.9.2020 | Jan Mervart, Jan Brůna

Gólové hody pod Bílou věží pro Duklu. Dorost schytal desítku

Gólová smršť se smutným koncem pro Lvy. Hradečtí dorostenci měli zápas proti Jihlavě dobře rozehraný a opakovaně vedli, přesto se na konci radoval tým z Vysočiny. Tomu se náramně povedla třetí perioda, ve které otočil stav z 5:7 na 10:7. Mountfield tak prohrál i třetí domácí mač sezóny a nic na tom nezměnil ani hattrick Pavla Šimka.

Divoká první třetina přinesla pět branek

Po úvodním oťukávání, kdy se oba týmy nehnaly příliš dopředu, se iniciativy ujala Jihlava, která hned v první minutě zaměstnala hradeckého brankáře několika střelami. Ze svého úvodního tlaku však nic nevytěžila. Naopak při vlastním oslabení se po chybě v obraně soupeře objevil v samostatném úniku Jan Gaspar a poslal domácí do vedení – 1:0.

Jihlava se svojí odpovědí nečekala příliš dlouho a po třech minutách bylo skóre vyrovnané, když se po střele Matěje Vovsíka nešťastně odrazil kotouč od brusle hradeckého brankáře a skončil až za brankovou čarou. Poté se Jihlava opět ujala otěží zápasu. Byl to však znovu Hradec, který udeřil v podobě krásného sóla Filipa Žaby, který prošel celou obranou a nádherně zavěsil pod horní tyčku – 2:1.

Vedení však domácím vydrželo pouhé dvě minuty, když se po nahození Martina Matějíčka zpoza brány kotouč dostal po zákroku Jana Kasala až do hradecké branky. Po druhém inkasovaném gólu se však do urputného útočení pustili domácí, kteří své snažení v poslední minutě přetavili v třetí branku, když se mezi kruhy nemýlil Matěj Giesl – 3:2.

Gólová přestřelka nabídla sedm branek a hattrick Pavla Šimka

Druhá třetina začala stejně jako skončila ta první, když po necelé minutě domácí rychlým gólem Pavla Šimka odskočili do dvoubrankového vedení a zdálo se, že mají utkání pod kontrolou. Pak ovšem přišlo smrtících 47 vteřin, kdy Jihlava zásluhou Tomáše Krejčího a Šimona Báti dvakrát překonala domácího brankáře a skóre bylo opět vyrovnané – 4:4.

V dalším průběhu se Dukla snažila svého soupeře přesnou kombinací držet v jeho obraném pásmu, zatímco ten spoléhal spíše na rychlé úniky a přečíslení před brankářem Adamem Černým, který na začátku třetiny vystřídal svého kolegu Pavla Puldu. Oba gólmani se však několikrát vyznamenali pěknými zákroky, díky kterým skóre zápasu ještě více nenarostlo.

Domácím se následně díky Davidu Brožkovi a Pavlu Šimkovi podařilo opět odskočit na dvě branky, což kontrovali hosté svým pátým gólem v podání Davida Bulíka – 6:5. Poslední slovo si ale nechali přeci jenom hradečtí hráči, když po jednom z přečíslení unikl obráncům Pavel Šimek a pod betony poslal puk za záda brankáře Dukly – 7:5.

Pět jihlavských gólů v poslední třetině rozhodlo o osudu utkání

Do poslední části zápasu vstupovali Hradečtí s dvougólovým náskokem. Výkony byly vyrovnané na obou stranách a nakonec rozhodla větší efektivita na straně Dukly. První smrtící rána přišla na přelomu 46. a 47. minuty, kdy hosté během 42 vteřin vyrovnali a o minutu později se díky dalším dvěma slepeným gólům dostali už do dvoubrankového vedení. Na listinu střelců se popořadě zapsali David Bulík, Tomáš Krejčí, Martin Hrbek a Alex Marhoun – 7:9.

Na zvrat v zápase měl Hradec ještě polovinu třetí třetiny. Co však nepokryla jihlavská obrana, s tím si poradil dobrými zákroky Černý. Domácí srdnatě bojovali a po oddechovém čase měli několik slibných šancí.

Přesto to na rozjetou Jihlavu nestačilo a ta své vítězství pečetila v předposlední minutě konečným desátým gólem, který si na konto připsal Tomáš Krejčí – 7:10. Dukla si tak nadále udržela první místo v tabulce skupiny Střed a skvělou střeleckou bilanci. Domácí místo toho budou čekat na utkání svých ostatních soupeřů, které rozhodnou o tom, zda Lvi uhájí své čtvrté místo.

David Brožek 1 1 2 -1 0
Kryštof Červenka 0 0 0 -1 2
Petr Fiala 0 0 0 -3 0