so 2.2.2019 | Petr Miklas, Klára Petrásková

Hattrick, nula a výhra. Juniorka válí, Havířovu nadělila kanára

Jak vypadá podařený víkend? Přesně tak, jak ho vystřihla juniorka! Po triumfu nad Olomoucí protáhli Lvi šňůru bez inkasování na 126 minut a zdolali také Havířov. Sebevědomý výkon okořenil hattrick Dominika Šedivého a vychytaná nula Denise Vacka, vítězství 6:0 následoval ještě čtvrtý bod z prodloužení. Z víkendového tripu tedy junioři získali plný počet!

Mountfield vkročil do duelu pravou nohou

Od první vteřiny utkání se hrálo v ostrém tempu, oba týmy předváděly hodně bruslivý hokej. První mohli jít do vedení domácí v 6. minutě, ale Pindel po přihrávce Ernesta Bochnaka ani nadvakrát nepřekonal Vacka. První branka utkání nakonec padla v závěru 13. minuty z hole Samuela Hrabčáka, jenž po Peričkově přihrávce zpoza branky zametl puk k pravé tyči Štipčákovy branky – 0:1.

O tři minuty později mohl vyrovnat Karel Dufek, když obkroužil Vackovu branku a snažil se bekhendem procpat puk mezi jeho betony, jenže gólman hostí odolal. Dvě minuty před koncem první třetiny přidal druhou branku Mountfieldu Tadeáš Pinkas, který z pravého kruhu prostřelil Štipčáka. Po první dvacetiminutovce tak bylo skóre 0:2.

Využitá přesilovka a bomba od modré lajny

Ve druhé třetině hosté dvěma góly navýšili svůj náskok a šli za vítězstvím. Ve 26. minutě využil Dominik Šedivý trochu netradičně přesilovku, když jej do brejku po vyhození AZetu poslal Kukla. Hostující útočník svůj nájezd zakončil parádním blafákem do bekhendu – 0:3.

Východočeši byli při chuti a ve 30. minutě přidal čtvrtou branku Hradce Tomáš Perička, jenž propálil Štipčáka od modré čáry – 0:4. Domácí vystřídali na konci 32. minuty brankáře, mezi tyče se postavil Michal Dufek. Ten mohl vzápětí inkasovat, v první zkoušce ale obstál. A tak ve zbytku třetiny už branka nepadla a po čtyřiceti minutách platil stav 0:4.

Lvi dodrželi trend dvou vstřelených branek za třetinu

Ve třetí třetině sice hosté nedokázali využít dvojnásobnou přesilovku, to jim ale úsměv nezkazilo. Ve 43. minutě totiž Hrabčák nahrál zpoza branky Dominiku Šedivému, který poslal puk k levé tyči Dufkovy branky – 0:5. Hradec se držel na puku a eliminoval jakékoliv soupeřovy snahy o branku, a když už se Havířovští před klec dostali, zastavil je výborně chytající Vacek.

Minutu a půl před sirénou hrál AZ přesilovku, ale místo čestného gólu sám inkasoval, když opět Dominik Šedivý vybojoval puk a ranou od modré po ledě završil hattrick – 0:6. Po závěrečném hvizdu se ještě poprali domácí Wiktor Bochnak a hostující Jakub Kynčl, za což dostali jeden dvouminutový a druhý trest na 2+2 minuty za hrubost.

Hradečtí zůstali stoprocentní i v nadstavbě

Prodloužení nadstavby si nezahrál ani jeden z nich, protože trvalo jen 25 vteřin. Po přihrávkách od Síly a Štohanzla se do samostatného nájezdu dostal Petr Poppel, který přesnou střelou udělal tečku za povedeným osmibodovým výjezdem juniorky.