út 22.8.2006 | Daniel Višňák

Havlíčkobrodské poslalo do kolen nové pravidlo vyhození kotouče do hlediště

Hradečtí hokejisté vstoupili do odvety s H. Brodem aktivně, ale jejich trápení v koncovce pokračovalo i proti Rebelům, kteří se dostali dokonce na začátku druhé třetiny do vedení 0:1. To dokázali hradečtí rychle smazat gólem Patrika Šebka a o další minutu díky brance Miroslava Fišera už vedli 2:1. Své vedení Hradečtí pojistili v závěrečném dějství dalšími dvěma rychlými góly ve dvounásobných přesilových hrách, když hosté pokaždé doplatili na nové pravidlo vyhození puku do hlediště. Kosmeticky pak upravil za Rebely konečný stav v 59. minutě Jiří Vašíček. Energetici zvítězili i na penalty a to 2:0, ukázkově zakončovali Potůček se Šedou, z hostující pětice nevyzrál na Hyláka nikdo.

Příští přátelské utkání sehrají Hradečtí v pátek od 18:00 v pardubické ČEZ Areně proti Chrudimi.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové):
Byl to pro nás další ze série přípravných zápasů do kterého jsme zapojili co nejvíce hráčů a zase o něco pozměnili složení různých formací. Hledáme nadále optimální sestavu, takže tam jsou tyto pochody normální.

Kamil Pokorný (hlavní trenér H. Brodu):
Zápas byl z obou stran rychlý, myslím si, že i když jsme prohráli, tak jsme paradoxně podali jeden z těch lepších výkonů. Byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem a rozhodla v době našeho závěrečného tlaku dvě vyloučení. My už teď víme, že si na to budeme muset dávat pozor, protože Hradec přesilové hry po našem vyhození kotouče mimo hrací plochu sehrál kvalitně a vstřelil v nich dva góly, čímž zlomil utkání. Na to, že máme spousty zraněných hráčů a dnes nastoupilo i šest juniorů, tak jsem byl se zápasem spokojen.