pá 28.2.2014 | Sanny Muharem

Hradec Králové neuspěl ani ve Zlíně a prohrál popáté v řadě

Po reprezentační přestávce se Hradec stále nemůže dostat na vítěznou vlnu. V pátek v podvečer zajížděli Východočeši k veledůležitému utkání do Zlína, kde však po líté bitvě padli. Domácí tým se dostal v zápase do dvoubrankového vedení, svěřencům trenéra Petera Draisaitla se pak sice ještě na začátku poslední třetiny podařilo snížit, jenže Zlín následně opět odskočil. Ševci si pak vedení pohlídali a Hradecké nakonec zdolali v poměru 4:2. Mountfield HK tak prohrál popáté v řadě a stále balancuje na hraně přímého postupu do čtvrtfinále, v žádném případě se však jen tak nevzdá!

Hradci chyběl v utkání proti Zlínu obránce René Vydarený, který se zranil v posledním domácím zápase proti Vítkovicím. Na jeho místo se tak posunul Peter Frühauf a sestavu doplnil mladý bek Bohumil Jank. Lukáše Květoně pak nahradil ve třetí formaci Vladimír Škoda. V brance se tradičně od první minuty představil Pavel Kantor.

Vstup do utkání vyšel lépe domácím

Do samotného střetnutí vlétl lépe domácí celek, hned v úvodu duelu si došli zlínští hokejisté pro přesilovou hru. Tu také o několik sekund později patřičně zužitkovali. Puk se dostal na vrchol levého kruhu až k Radimu Tesaříkovi, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě a Pavel Kantor se mohl pouze ohlédnout za sebe – 1:0.

Ševce úvodní trefa ještě více nakopla, byli aktivnější a tlačili se neustále dopředu. Po sérii odrazů se kotouč odrazil až do mezikruží, kde číhal Kubiš a řádně prověřil hradeckého strážce svatyně, ten byl však na svém místo ve správný čas.

O chvíli později se ale ke slovu dostali také Hradečtí, a to Rastislav Dej, jenž se po rychlém brejku ocitl ve slibné příležitosti, ale zlínského Kašíka překonat nedokázal. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, v šestnácté minutě mohl zvýšit na rozdíl dvou gólů Marušák, ale branku Východočechů netrefil. V závěru třetiny měli Královéhradečtí k dispozici početní výhodu, tu ale využít nedokázali.

Zlín navýšil své vedení

V prostřední periodě se opět pokračovalo v takticky vedené bitvě, domácí však měli více ze hry, což podporovalo i časté vylučování Hradeckých. V úvodu třetiny ale Východočeši málem ve vlastním oslabení svého soupeře překonali. Rychle vedený brejk Šimánka s Mertlem ale gól neznamenal.

O několik málo okamžiků později vložil do prudké přihrávky svého spoluhráče hokejku Petr Leška a málem zaskočil hradeckého brankáře. Pavel Kantor si ale nakonec poradil bez větších potíží. Škoda pak napřáhl z pravé strany, ale puk skončil pouze v lapačce Libora Kašíka.

Přesně v polovině utkání hrál Mountfield další oslabení, které se pro něj opět stalo osudným. Ťukec v podání domácího mužstva zakončoval Bedřich Köhler, který se z prostoru mezi kruhy nemýlil. Poté se zlínští hráči opět zvedli a zatápěli před brankou hostů, kteří se bránili s vypětím všech sil. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Moravany.

Hradec ještě kousal, nakonec ale stejně padl

Na začátku posledního dějství Hradečtí vykřesali jiskřičku naděje, neboť se z přesilovky podařilo prosadit po nahrávce Tomáše Pospíšila Michalu Tvrdíkovi, který snížil na 1:2. Radost z kontaktní branky však netrvala dlouho. Hned o čtyři minuty později se totiž Zlín radoval potřetí v zápase. Nutno dodat, že Antonín Honejsek vstřelil vskutku krásnou branku. Leška totiž nahodil puk za branku Kantora, který se odrazil přímo před Honejska a ten po fikané kličce skóroval – 3:1.

Tento moment už jakoby Královéhradecké položil definitivně. Autor předchozí branky totiž málem udeřil znovu, dvakrát byl v šanci před hradeckým mužem v masce, tentokrát ale neskóroval.

Jenže definitivní hřebíček na hradeckou rakvičku přibil čtyři minuty před závěrečnou sirénou Jiří Ondráček, který rychle objel branku a dostal puk za čáru – 4:1. Šestačtyřicet vteřin před koncem pak ještě učinil kosmetickou úpravu skóre obránce Peter Frühauf, jenž nahodil od modré čáry a puk k údivu všech skončil až v brance – 4:2. Hradec Králové tak tímto výsledkem klesl až na šestou příčku a čtvrtfinále bude muset ještě bojovat!

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
V zápase se nám moc nedařilo. Zlín nás přehrál, přebruslil, přetlačil, my jsme si moc šancí nevytvořili. Kluci už to berou tak, že to nějak půjde a jdou do zápasu profesorsky, což my neumíme. Hrajeme ještě tři zápasy, budeme je muset vyhrát! Hráčům budeme muset upřesnit pokyny, co jde a co ne.