so 10.12.2005 | Daniel Višňák

Hradec Králové z Třebíče body neveze, prohrál na Vysočině 4:0

Zraněními zdecimovaná Třebíč se proti Hradci Králové vybičovala k výborně zodpovědnému výkonu a porazila hradecké 4:0. Východočechům tak skončila třízápasová série bez porážky, na níž se podepsala zejména jejich sobotní nemohoucnost v koncovce. Třebíčského Filipa Šindeláře zachránila dvakrát ve zlomových momentech zápasu branková konstrukce a když domácí zvyšovali na začátku třetí třetiny na 3:0 bylo prakticky rozhodnuto. Závěrečný vlastní gól Energetiků výstižně dokumentoval jejich víkendové trápení. V příštím kole přivítají Energetici v pondělí doma ve velmi důležitém zápase o „osmičku“ Mladou Boleslav.

Hostující nápor utlumil jako blesk z čistého nebe v 8. minutě před Koutským dorážejí Marek Laš, jenž otevřel skóre utkání. Hned z dalšího protiútoku si ale Energetici připravili největší šanci z jejich strany v první třetině, Daniel Volráb se však před zcela odkrytou Šindelářovou klecí neprosadil. Když nevyužili hosté ani dvě přesilové hry jdoucí hned za sebou, musel se hradecký brankář Koutský ohánět v té třebíčské v závěru úvodní části hry, ani z početní převahy domácích branka nepadla a tak byl stav po 20 minutách 1:0 pro Třebíč.

Do druhé třetiny vlétli hosté ještě s větší vervou než do té předešlé, nic jim to však platné nebylo a to ani břevno nastřelené jejich kapitánem Roubíkem. Téměř deset minut trvající ustavičný tlak hradeckých utlumil stejně jako v předešlé části gól z holí domácích hráčů. Ve 29. minutě protlačil puk do východočeské branky na důrazný Petr Zahradník a bylo to 2:0. Hosté zbraně nesložili, jejich zakončení však působilo nepřesně, jakoby si vystříleli všechen střelný prach doma s Prostějovem. V samém závěru druhé třetiny nafilmoval pád Korotvička a dal tak výhodu hostům začínat závěrečnou část v početní výhodě.

V té ale Hradečtí nesnížili, Fořtův pokus zastavila znovu pouze Šindelářova tyč a tak se opakoval stejný scénář jako z dvou předešlých případů. Hradec branku nedal a tak trestali domácí. Hned z následného protiútoku prostřelil Vladislava Koutského přesnou střelou Martin Čech a na začátku závěrečné třetiny bylo prakticky rozhodnuto o vítězi. Energetici se v zakončení opravdu trápili, což potvrdily i pokusy Petrů Suchého a Domina, když nesupěl ani z veliké šance Martin Kašík, jakoby zdokumentovala nemohoucnost hostů závěrečná čtvrtá branka v jejich síti. Střela Jiřího Látala se odrazila od hradeckého břevna a dojíždějící hostující hráč si srazil puk do vlastní branky – 4:0. Horácká Slávie tak vyhrála zcela zaslouženě díky veliké vůli a odhodlání ve spolupráci s výborným brankářem Filipem Šindelářem 4:0.

Vladislav Koutský 60 35 4 31 88,57 0 0

Jiří Otoupalík (asistent trenéra Třebíče)
V první třetině jsem hráli velice dobře a byli lepším mužstvem, podařilo se nám dát také branku, což nás povzbudilo. Nejdůležitější fází utkání byla druhá třetina, v ní jsme byli osm minut pod obrovským tlakem soupeře, ten měl veliké šance k vyrovnání, nám se ale podařilo z tohoto tlaku odjet a dát gól na 2:0, to byl podle mě zlom celého utkání. V jeho dalším průběhu jsme bojovali a zodpovědně bránili náskok a jsme samozřejmě velice spokojeni, že se nám utkání s Hradcem Králové, ze kterého jsme měli strach, podařilo vyhrát.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové)
Po dvou našich vítězných zápasech v Kadani a Prostějově jsme si asi mysleli, že se to dnes nějakým způsobem podaří a nějakým způsobem vyhrajeme, ale on to nevyšlo. Třebíč byla hodně nepříjemný soupeř, houževnatě bránila a hrála důrazně. Vypracovali jsme si sice hodně šancí, ale vlastním nedůrazem jsme žádnou z nich nepřetavili v gól. Třebíč měla větší důraz v zakončení, ale i větší hlad po vítězství než jsme měli my. Zápas jsme neodehráli špatně, ale říct, že jsme ho neodehráli špatně a prohrát ho 4:0 to nejde, jednoznačně jsme propadli v důrazu a zakončení. Nehraje se na šance a na gólovky, počítají se góly.