čt 11.8.2011 | Lenka Jonešová, Lukáš Souček

Hradec držel krok s Boleslaví pouze první dvě třetiny

Hradečtí hokejisté přivítali v dalším přípravném utkání na domácím kluzišti BK Mladou Boleslav. Hosté šli sice jako první do vedení, ale Východočeši dokázali po brankách Martina Koudelky a Zdeňka Kubicy skóre otočit ve svůj prospěch. Prvních čtyřicet minut Hradec dokázal držet s extraligovým soupeřem krok. V závěrečném dějství ale třikrát inkasoval a prohrál 2:5.

Třetina ve znamení šancí na obou stranách

Otevřít skóre utkání mohl hned po devětadvaceti sekundách mladoboleslavský kapitán David Výborný, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jen boční síť Blažkovy svatyně. Nedlouho po něm se v dobré pozici ocitl Vrbata a hradecká obrana se měla co ohánět. V osmé minutě už ale byla bezmocná, když hosté proměnili svůj narůstající tlak v úvodní branku zápasu. Po střele Výborného do prázdné Blažkovy branky dorážel Jaroslav Balaštík.

Obdržená branka domácí hráče zřejmě nabudila, a tak se mohli radovat i domácí. Po sólové akci Budínského, kdy vyslal střelu k Hüblově svatyni, stál na správném místě Martin Koudelka, který už neměl problém zakončit. Hradečtí byli po vstřelené brance při chuti a vysílali na soupeře jednu střelu za druhou. Hosté se bránili jen za cenu faulů a toho využil Zdeněk Kubica střelou mezi Hüblovy betony. Po úvodní třetině na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.

Druhá třetina ve znamení jednoho gólu

Ve druhé třetině nejprve Marušák dělovkou nastřelil tyč Blažkovy branky a poté srovnal stav skóre Marek Loskot, který Baldwinovu střelu tečoval přesně do sítě domácího mužstva. Jinak ale druhá třetina divákům tolik hokejové podívané nepřinesla. U jediné větší akce domácích byli Moskal s Koudelkou, Moskalovi ale rána příliš nesedla a Hübl si tak s touto střelou bez problémů poradil.

Ve třetí třetině domácí opět odpadli

I v závěrečné třetině se diváci na hradeckém zimním stadionu dočkali celkem rychlého gólu. Po pěti minutách hry se po pasivitě domácích hráčů mezi dvě tyče trefil Roman Tománek, kterého přesně našel Žabka. Nastolené tempo po vstřelené brance ale opět uvadalo až do závěru utkání, kdy si hosté pojistili výsledek gólem Romana Tomase, který prostřelil Blažka a navýšil skóre na dvoubrankové vedení.

Tři minuty před závěrečnou sirénou hosté přidali ještě pátý úder z hole Milana Mikulíka, který dorazil tvrdou bombu Martina Rýgla za bezmocného Blažka. Utkání pod Bílou věží tak skončilo vítězstvím hostujícího celku 5:2.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Dnes byla na obou týmech vidět únava. Začátek se lépe povedl Boleslavi, v závěru první třetiny jsme zase dobře hráli my. Potom ale začala být Boleslav lepší a ukázala, že hraje o soutěž výš. Třetí třetinu jsme stejně jako v Olomouci nezvládli, dělali jsme strašně zbytečné chyby a nakonec jsme zaslouženě prohráli.

Vladimír Jeřábek (BK Mladá Boleslav):
Věděli jsme, že Hradec bude kvalitnější soupeř než Litoměřice, se kterými jsme teďka hráli. My ještě stále hodně trénujeme, takže v první třetině to na nás určitě bylo vidět. Zápas mi přišel v první třetině takový utahaný. Určitě to mělo jiný náboj, když tu hrály Pardubice. Pak se to trochu rozjezdilo. Víceméně už nám chybí jenom dva hráči základní sestavy, takže už hledáme optimální složení formací. Bylo tam dnes hodně faulů. Rozhodčí se spletli jenom jednou, ale v sezóně se to takto bude pískat často. Nedá se nic dělat.