pá 7.9.2018 | Radek Staněk

Hradec dvakrát ztratil vedení a v Norimberku nakonec prohrál po prodloužení

Utkání v zemi našich západních sousedů proti sobě postavilo dva celky aktuálně bojující o druhou postupovou pozici ve skupině F. Hradec nechtěl opakovat scénář z domácího zápasu a do soupeře se od začátku zakousl, ale jeho nevyužité šance opět vyústily ve vedení Tygrů. Střelecky opět aktivnější Lvi ještě v první části otočili skóre, ovšem bojovný Norimberk dokázal po chybách Hradeckých nadvakrát vyrovnat. S tím se však domácí nespokojili, v prodloužení o výhře Ice Tigers rozhodl svou druhou brankou Brown.

V důležitém utkání vložil trenérský triumvirát důvěru v Brandona Maxwella, který stejně jako v domácím střetnutí proti Rouenu naskočil v Norimberku jako jednička. V obraně chyběl Sébastien Piché, potrestaný za faul v posledním zápase. Přední linie poté doznaly změn kvůli marodům, jako třináctý útočník byl připraven Matěj Chalupa.

Na trefu domácích Hradec bleskově reagoval

Do zápasu vstoupili aktivněji Východočeši a hned od začátku prověřovali Treutleho v brance Ice Tigers. Na gólmana německého týmu si ve 2. minutě nepřišla v přečíslení dvojice Cingel – Vincour a následně ani Rosandič, tvrdě pálící od modré čáry. Štěstí zkoušel také aktivní Radovan Pavlík, ovšem ani on se neprosadil. Své předchůdce napodobil také Graňák, který v dobré pozici mezi kruhy minul.

Hradečtí od úvodu soupeře jasně přehrávali a další šance přišly velmi brzy. Skóre mohl otevřít útočník Pavlík, po střele Vincoura měl před sebou odkrytou branku, ovšem jeho pokus z velkého úhlu skvěle vychytal Treutle. Stejný hráč se napotřetí pokoušel prosadit v polovině první třetiny, tentokrát ale neuspěl po bekhendovém blafáku.

Za nevyužité šance přišel trest, při signalizované výhodě nahodil kotouč od mantinelu Brandon Segal a jeho rána ze 17. minuty propadla za Maxwella. Domácí se ale radovali jen půl minuty, při dalším závaru našel Rosandič brilantní zadovkou Tomáše Vincoura, kterému stačilo nastavit hůl před prázdnou brankou – 1:1. To však nebylo z hradecké strany vše, dvě minuty před sirénou si mezi kruhy opět najel Dominik Graňák, tentokráte už Treutleho prostřelil a zařídil Lvům zasloužené vedení.

Norimberk srovnal ve vlastním oslabení

Druhou část začali lépe domácí, ovšem jejich pokusy se nesetkaly s úspěchem. Poté se hra přesunula do obvyklejších míst, nebezpečně zahrozil Bičevskis. Krátce nato přišlo vůbec první vyloučení v zápase, během trestu Bergera ovšem jeho parťáci odvedli dobrou defenzivní práci. Stejně tak se činili i při další přesilovce Norimberka.

V průběhu prostřední pasáže se na ledě objevil Chalupa, který nahradil agilního Radovana Pavlíka. Krátce po 30. minutě se na Maxwella řítil osamocený Segal, ovšem jeho pokus skončil v lapačce jeho jmenovce. Hra se postupně vyrovnávala, což byl důsledek několika hradeckých vyloučení. Ovšem jiskřilo se na obou stranách.

Po několika menších strkanicích došlo k větší potyčce, do které byla zapojena většina hráčů na ledě. Rozmíšku odstartovala sněhová sprška pro Maxwella, za což se spravedlnost rozhodl zjednat Zámorský. Z této situace vyplynula přesilová hra pro Hradec, výsledkem však během ní pohnuli domácí. Maxwell svou rozehrávkou namazal přímo na hůl Brandonu Buckovi, který forhendovou kličku dotáhl do gólového konce – 2:2.

Mountfieldu vedení dlouho nevydrželo

Krátce po startu třetí třetiny se Hradci naskytla velká příležitost ke změně skóre, po Brownově zákroku dostali k dispozici hned čtyřminutovou přesilovku. Mountfield sice dokázal soupeře uzamknout v jeho obranném pásmu, ovšem výraznější šanci si nevypracoval. Hladinu v této pasáži rozvířil ostrý hit Webera na Rákose, po němž opouštěl otřesený útočník Východočechů led v doprovodu spoluhráčů. Tento zákrok zanechal na ledě krvavou stopu, načež nastala pro úpravu ledu krátká prodleva ve hře.

Dlouhá přesilová hra však nakonec přinesla své ovoce. Vincour zakombinoval s Cingelem, který další hezkou zadovkou vybídl ke skórování Matěje Chalupu, jenž neměl problém uklidit puk do odkryté klece – 2:3. Ani tato branka ale německý tým nezlomila, v 51. minutě už bylo srovnáno. Během Koukalova vyloučení se Linhart snažil vyhodit kotouč zpoza branky, ovšem puku se před hradeckou brankou zmocnil Christopher Brown a tvrdou ranou nedal Maxwellovi šanci.

Od vyrovnání uběhly necelé čtyři minuty a domácí se radovali znovu, tentokrát ale předčasně. Puk se do branky totiž dostal kopnutím do kotouče, takže gól nemohl být uznán. Utkání ve prospěch Hradce mohli zlomit Bičevskis a Vincour, ani jeden však neuspěl. V závěru základní hrací doby se i domácí snažili zaznamenat vítěznou branku, ale ani oni se neprosadili a zápas dospěl do prodloužení.

Výhru domácích zařídil druhou trefou Brown

Prodloužení trvalo jen velmi krátce, konkrétně pouhých 31 vteřin, a vítězně ho ukončili domácí. Christopher Brown dostal od Bucka kotouč do ideální pozice před hradeckou branku a podruhé v utkání rozvlnil síť za Maxwellem. Přestože Hradec německý tým výrazně přestřílel, opět mu podlehl a po polovině odehraných zápasů ve skupině tak za postupovou pozicí o bod zaostává.

Petr Svoboda (Mountfield HK):
V první třetině jsme měli spoustu šancí, ale vytěžili jsme z nich jen dva góly. Kdybychom jich proměnili víc, utkání by se vyvíjelo úplně jiným směrem. Ve druhé části jsme měli horší začátek a navíc spoustu vyloučených, což naši hru hodně zbrzdilo. V závěrečné třetině jsme šli do vedení, ale soupeři se podařilo bohužel vyrovnat. Pak už to bylo kdo s koho, šance byly na obou stranách. Soupeři velice dobře zachytal gólman, stejně jako u nás. Myslím si, že Norimberk byl šťastnější.