so 10.11.2007 | Daniel Višňák

Hradec jako první v letošní sezóně veze z Olomouce všechny body

Olomouc, která v domácím prostředí letos body rozhodně nerozdává, měla do utkání aktivní start. Jenže branku dokázali v úvodní třetině vstřelit pouze hosté. V čase 19:59 přesně zamířil Petr Domin a poslal hradecké do vedení. To drželi hosté až do poloviny zápasu, kdy pro změnu olomoučtí dvěma rychlými góly otočili průběžný vývoj. Zlom přinesla nakonec 45. minuta. Po zaváhání Koutského zamířil Čuřík naštěstí pro hosty pouze do tyče a z protiútoku vyrovnal Petr Domin. Hned za 16 vteřin strhl vedení na stranu hradeckých Patrik Fořt. Dva rychlé góly Olomouc nepoložily, naopak Žajgla ze stupňujícího tlaku vydoloval další vyrovnání. Poslední slovo měl ale Patrik Fořt. Ten brankou z 57. minuty rozhodl o exportu bodů do Hradce.

Pokud vstupovali hradečtí hokejisté do zápasu v Olomouci s plány aktivní hry, museli rychle se rychle přeorientovat na opačnou notu. Prakticky úvodních šest minut utkání se museli pouze bránit ve čtyřech olomoucké převaze. Domácí ale slušnou příležitost několika přesilových her nevyužili. Na druhé straně prověřil Sedláře tvrdou střelou Táborský. Asi největší tlak si vypracovali hosté v 15. minutě, kdy hráli i oni v převaze jednoho muže v poli, jenže obrana Hanáků v čele s pozorným brankářem Sedlářem držela bezbrankový stav. Když už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde také do šaten, našel Petr Haluza před brankou Petra Domina a ten nekompromisní střelou poslal Hradec vteřinu před úvodní sirénou do vedení - 0:1.

V polovině druhé třetiny se museli hosté nejprve bránit dvojnásobné přesile domácích, ve třech sice neinkasovali, ale v době, kdy na led skočil první vyloučený hradecký hráč, napřáhl na modré Martin Vyrůbalík a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Koutského – 1:1. Málo stačilo Moře k obratu. O čtyři minuty později dopravil do hradecké branky puk i Richard Brančík a domácí vedli. Rychlá hokejová podívaná pokračovala i po vedoucí olomoucké brance, šance se rojily na obou stranách, domácím nahrávaly do not další přesilové hry, ale branky se do navršení 40. minuty nedočkali.

Co se nepovedlo olomouckým na konci druhé části hry, mohli dokonat hned na začátku třetí třetiny. Napomohlo jim k tomu i veliké zaváhání brankáře Koutského při rozehrávce, jenže Čuřík trefil pouze levou tyč v tu chvíli prázdné hradecké branky. Prakticky hned z protiútoku ztrestali předchozí zaváhání Mory Haluza s Petrem Dominem, kdy druhý jmenovaný svou druhou trefou v sobotním duelu vyrovnal. Přesně za 16 vteřin se hosté znovu radovali a to zásluhou Patrika Fořta, jenž bleskově zvýšili na 2:3. Jenže za další tři minuty bylo znovu vyrovnáno. Krásnou kombinaci na jeden dotek z přesilové hry zakončil přesně Petr Žajgla. Poslední slovo u utkání měl ale znovu Patrik Fořt, který v 57. minutě dorazil do Sedlářovy branky odražený puk od zadního mantinelu. Mora v posledních dvou minutách utkání mohutně finišovala, ale v drtivé převaze umocněnou přesilovou hrou kýžený vyrovnávací gól nevstřelila.