so 6.11.2004 | Daniel Višňák

Hradec jede z Berouna s prázdnou, prohrál 0:2

Blížící se reprezentační přestávku využili ve 20. kole hradečtí Energetici i Berounští Medvědi a do utkání mohli použít několik extraligových hráčů. Hradec přijel s obráncem Michaelem Vyhlídalem a útočníkem Lubomírem Pištěkem, nově se v hradeckém dresu představil i třetí Pardubák Michal Tvrdík. Medvědi vystužili své řady mimo jiné i o kladenskou bratrskou dvojici Hořavů, Petr hrál v první obranné dvojici a Miroslav na centru druhého útoku.

První třetina nepřinesla nikterak zajímavou hokejovou podívanou, oba týmy převážně bránily, a tak byly k vidění šance velmi zřídka. Domácí přeci jen vytěžili z minima maximum, když se dostali ve 13. minutě do vedení po nejhezčí kombinaci celé úvodní části, na jejímž konci byl přesně mířící Ladislav Slížek. Hradec po prohraném vhazování ve svém pásmu inkasoval v první třetině ještě druhou branku a to když hostujícího brankáře Hyláka překonal nadvakrát Martin Tvrzník, který svou trefou stanovil konečný stav po dvaceti minutách.

Druhá část hry přinesla určitě pro diváka mnohem atraktivnější podívanou než ta předešlá, brankově vyšla ale naprázdno. Hned v úvodu zahrozil hradecký Michal Tvrdík, ale na Kopřivu si nepřišel. Daleko větší příležitost měli domácí o dvě minuty později, kdy berounský první útok pěkně zatápěl Energetikům, ti se štěstím odpálili volně kutálející se puk jejich brankovištěm přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Ve 25. minutě se řítil sám na Hyláka Křesťan, jeho koncovka nebyla ale pro východočeského brankáře nikterak nebezpečná. V polovině zápasu domácí třetí branky přeci jen docílili, ale nebyla pro posunutí hradecké klece uznána. Beroun stále tlačil soupeře a výsledkem byl další závar před Hylákovým brankovištěm, hradecký brankář bez hole musel třikrát perfektně zasáhnout, než schoval puk v lapačce. Energetici o sobě dali vědět až na konci třetiny, kdy prokličkoval až před Kopřivu šikovný Tvrdík, ale ani napodruhé berounského brankáře nepřekonal. Konečné slovo ve druhé třetině měli Medvědi, konkrétně Miroslav Hořava, ten se ve vlastním oslabení prodral až před hradeckého brankáře, skóre se ale ani po jeho šanci neměnilo.

Od prvních minut závěrečné třetiny si Medvědi zodpovědně hlídali svůj dvoubrankový náskok, hradečtí se do šancí dostávali jen sporadicky, naopak Středočeši několikrát ještě prověřili Hylákovu pozornost. Beroun tak poté, co se mu podařilo dvakrát trefit do černého v první třetině, nakonec 2:0 vyhrál i celkově a připsal si čtvrtou domácí výhru v letošní sezóně, hradečtí naopak na čtvrté vítězství na hřišti soupeře stále čekají.