st 3.12.2008 | Lukáš Souček

Hradec na domácím ledě porazil Jihlavu 4:2

Hradečtí hokejisté vstoupili do začátku zápasu velmi aktivně a první gólový úspěch tak mohli slavit už ve třetí minutě, kdy skóre zápasu otevřel Jiří Kadlec. Ve druhém dějství Jihlava z menšího tlaku nedokázala vytěžit vyrovnávací gól a do listiny střelců tak znovu museli promluvit hradečtí střelci. Ve 35. minutě se podruhé trefil Jiří Kadlec a ještě do přestávky stihl na 3:0 zvýšit Jaroslav Roubík. Závěr zápasu přinesl velké drama. Hosté totiž v krátkém rozmezí vstřelili dvě branky a chtěli utkání dotáhnout minimálně do prodloužení. To se jim ale nepovedlo, neboť Jiří Kadlec při power-play Jihlavy dovršil svůj hattrick střelou do prázdné brány.

Hradečtí předvedli skvělý vstup do utkání a již ve třetí minutě se mohli po přesné trefě Jiřího Kadlece radovat z jednobrankového vedení. Ideální přihrávku pro hradeckého útočníka připravil Jaroslav Roubík. Hradecký kapitán o několik okamžiků později vybídl ke skórování Patrik Fořta, ale ten jeho nabídku odmítl. Poté, co se třetina přehoupla do druhé poloviny, hosté se soupeřem srovnali krok. Žádnou větší šanci, která by zaváněla gólem si však nevypracovali. Asi největší šanci měl v osmnácté minutě Vladimír Říha, když Koutského protáhl střelou na jeho vyrážečku.

Do druhé třetiny už ale hosté vstup nepodcenili. Ba naopak. Byli na ledě více znát, ale vyrovnávací branky se přece jen nedočkali. Nikdo by se nemohl divit, kdyby jedovka Lukáše Martínka od modré skončila v hradecké síti. Největší šanci měl však Pavel Suk v čase 32:27, jehož střelu Koutský neudržel. V blízkosti však nebyl nikdo, kdo by kotouč do odkryté brány dorazil. Hosté svůj tlak nedokázali ve vyrovnávací gól proměnit, a tak přišel na řadu znovu Hradec. Jiří Kadlec se v čase 34:13 nemýlil a zblízka prostřelil Milana Řehoře. Střelec dvou branek byl i u té třetí. Tentokrát v pozici nahrávače. Jeho střela se totiž od Řehoře odrazila k Jaroslavu Roubíkovi, který kotouč doklepl za brankovou čáru a Hradec tak vedl 3:0.

Ve 45. minutě byli k vidění pěkné chvilky Jaroslava Roubíka, který nejprve připravil šanci pro Martina Táborského a o půl minuty později mohl sám skórovat. Hradec se čtvrté branky dočkal v 56. minutě, ale radoval se zbytečně. David Nedorost přesně zamířil nad Řehořovu lapačku. Branka ovšem nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. A pak přišly nečekané chvíle. V čase 55:40 snížil Daniel Hodek přesnou střelou na 1:3. Vzápětí se Jihlavští odhodlali hrát power-play o něco dříve než je zvykem a v čase 57:14 slavili druhý gólový úspěch. Oldřich Bakus vyjel zpoza brány a našel volného Rostislava Malenu, který velkou šanci dokázal zužitkovat. Jihlava samozřejmě musela pokračovat se šesti hráči v poli a dál se pokoušela o vyrovnání. Veškeré naděje na prodloužení ovšem v čase 59:30 zmařil Jiří Kadlec, když dovršil svůj hattrick střelou do prázdné brány.