út 31.7.2007 | Daniel Višňák

Hradec na úvod přípravy prohrál ve Vrchlabí 1:2

V prvním přípravném utkání šli hradečtí hokejisté poměrně rychle do vedení, když se po Vítkově přihrávce prosadil střelou pod horní Faltovu tyč Roman Vondráček. Hradečtí v úvodní dvacetiminutovce na ledě dominovali, ale další šance už neproměnili. Trest za to přišel v polovině zápasu, kdy se vyrovnal jak obraz hry, tak skóre a to zásluhou proměněného Tvrdkova sóla. V závěrečné třetině měli hráči obou týmů dostatek šancí k rozhodnutí, to padlo až necelých pět minut před koncem. K odraženému puku se dostal vrchlabský Pajič a rozhodl o těsném vítězství svého celku 2:1.

Ve čtvrtek čeká hradecké hokejisty druhý přípravný duel. Zamíří na led ústeckých Lvů, kteří dnes přehráli vysoko 6:1 Most. Střelecky se dařilo zejména Slížkovi, jenž zaznamenal hattrick, dále pak skóroval Čaloun, Mrázek a Liščák.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Byl to první přípravný zápas, ve kterém jsme si vypracovali jako soupeř poměrně hodně šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Pak jsme vytvořili dvě chyby, kde jsme zbytečně ztratili puk a Vrchlabí toho dokázalo využít a otočit vývoj utkání na svou stranu. Ve čtvrtek pojedeme do Ústí. Dnes zůstala v Hradci celá jedna pětka, takže i tito hráči dostanou příště prostor, zejména pak obránci. Uvidíme, jestli bude už zdravý Venca Lesák. Je možné, že i lehce proházíme složení jednotlivých formací, to ještě uvidíme.