st 14.11.2007 | Daniel Višňák

Hradec podal zatím nejlepší výkon sezóny a porazil Kometu 5:2

Parádní hokej, výborná kulisa a skvělý konec. Takto by se dal charakterizovat středeční souboj loňského vítěze základní části s aktuálním lídrem moravské skupiny Kometou Brno. Hradečtí vlétli do zápasu jako uragán a už v 5. minutě vedli po gólech Romana Vondráčka 2:0. Kometa sice bleskově snížila, jenže dva další góly hradeckých obránců z konce úvodní dvacetiminutovky stanovily stav 4:1 po první třetině. Hradec ani ve druhé dvacetiminutovce nepolevil, svou aktivní hrou nepovolil Brnu vážněji ohrozit Koutského, naopak valil na Hronka jeden útok za druhým. Výsledkem toho byla pátá branka z hole Petra Domina. Poslední slovo středečního souboje měl v 57. minutě hostující Černý, jenž snížil na konečných 5:2.

Proti Kometě Brno se hradeckým podařilo odehrát parádní první třetinu. Domácí poslal do vedení už po minutě hry Roman Vondráček, který využil přesné Koudelkovy přihrávky. Ve čtvrté minutě se museli Východočeši bránit ve čtyřech, přesto dokázal aktivní Roman Vondráček ujet hostující obraně a střelou z úhlu překonat Hronka podruhé. Rozhodčí branku nejprve neuznal, ale po konfrontaci s brankovým kolegou a následně i kapitány obou týmů explodovaly ochozy hradeckého stadionu podruhé, Hradec vedl 2:0. Ze slibného náskoku se ale hráči HC VCES radovali pouze několik vteřin, protože ihned po buly přesnou střelou k tyči snížil David Appel na 2:1. Jenže domácí nepolevili, ve stoprocentních šancích se ocitli Suchý a po něm i Vondráček, z těchto soubojů vyšel ale vítězně brněnský brankář. Ve 14. minutě byl už bezmocný proti tvrdé a přesně umístěné střele Michala Pavlů, jenž svou dělovkou od modré rozvlnil za Hronkem potřetí síť jeho branky. Chvíli na to pálil ve dvojnásobné početní převaze ze stejného místa Martin Táborský a bylo to 4:1. Táborského brance předcházela ještě tyč po krásné kombinaci obránce Pavlů s Petrem Sakrajdou. Za potlesku spokojených diváků se tak šlo do kabin, na ukazateli svítilo skóre 4:1.

Ve druhé třetině už sice nebyl k vidění brankostroj domácích, ale stále pokračovala velmi pohledná hokejová podívaná. Snížení Brna měl na hokejce Radek Dlouhý, ale Koutský ho ve veliké šanci vychytal. Právě tento zásah hradeckého brankáře byl důležitým momentem pro další průběh. Ve 25. minutě si šikovně počkal před novým mužem v brance Komety Kubešem Petr Domin a střelou bez přípravy zvýšili na 5:1. V polovině utkání hodně zatopilo Kubešovi duo Roubík – Fořt, ale gólman vedoucího celku moravské skupiny si volný prostor pohlídal.

V závěrečných dvaceti minutách se už domácí soustředili zejména na zadní vrátka, přesto dokázali před Kubešem několikrát hodně zatopit. Jenže Roubík ani Vondráček své šance neproměnili, na druhé straně naopak zužitkovali hosté přesilovou hru, z níž snížili na konečných 5:2. Střelu Davida těsně před Koutským tečoval Michal Černý. Celá třetí třetina se už odehrávala v parádní hokejové kulise, k té přispěly tábory obou fanoušků. Hradecký stadión oběhla několikrát mexická vlna, střídaly se i pozdravy obou fanouškovských táborů. Hradec po výborném výkonu porazil Kometu Brno 5:2 a prodloužil tak svou sérii úspěšných zápasů nichž dokázal bodovat na devět .