so 23.1.2010 | Lukáš Souček

Hradec podlehl Brodu v prodloužení

V sobotu večer bylo na hradeckém zimním stadionu na programu další prvoligové utkání. Do Hradce Králové zavítali hráči Havlíčkova Brodu, kteří také zápas zahájili aktivněji. Přesto jako první šli do vedení Východočeši. Po krásné přihrávce Roubíka otevřel skóre zápasu Jiří Kadlec. Druhá třetina nepřinesla příliš mnoho hokejových akcí. V posledních dvaceti minutách Havlíčkobrodští dokázali využít početní výhodu a srovnali na 1:1. V nastaveném čase se pak hosté trefili podruhé a z hradeckého ledu si tak odvezli cenné dva body.

Lepší vstup do zápasu měli hosté, kteří si hned v úvodních okamžicích zápasu dokázali vypracovat několik slibných šancí. Filip Luňák musel zasahovat proti dvěma nebezpečně vypadajícím střelám od Vladimíra Růžička a Lukáše Endála. Dominik Furch si sáhl na kotouč až v páté minutě. V tu chvíli ho totiž dvakrát prověřil Jaroslav Roubík, který nejprve střílel bekhendem a později zkoušel překonat hostujícího brankáře střelou přes obránce. O několik okamžiků později se poprvé vylučovalo a Hradec hrál první početní výhodu. V té ovšem nic nevymyslel a stejně tak si vedli i hosté při své první přesilové hře. I přes absenci gólových šancí diváci přeci jen jednu branku viděli. Ve 14. minutě naservíroval Jaroslav Roubík kotouč před bránu Jiřímu Kadlecovi, který jen nastavil hokejku a nasměroval kotouč do sítě hostující svatyně. Po vstřelení vedoucí branky měli domácí více ze hry, ale do konce úvodního dějství už diváci žádnou branku neviděli.

Druhá třetina oko diváka zřejmě moc nepotěšila. Oba týmy jakoby se šetřily na poslední třetinu a nouze tak byla zejména o krásné kombinace i gólové šance. Hlavní rozhodčí ve druhém dějství rozdal šest dvouminutových trestů, ale ani při menším počtu hráčů na ledě branky nepadaly. Největší šanci hostů měl ve 35. minutě Miroslav Třetina po přihrávce Vladimíra Růžičky. Zakončení hostujícího útočníka však postrádalo přesnost. Třetina totiž trefil hradeckého brankáře přímo do ramena a stav po čtyřiceti minutách se tak neměnil.

Třetí třetina už byla na hokejové okamžiky bohatší. Hned ve 44. minutě mohl Patrik Moskal navýšit hradecké vedení, ale jeho střelu po ledě Furch vyrazil. O chvíli později došlo ke kontroverznímu vyloučení Jaroslava Roubíka a hosté s ním naložili, jak nejlépe mohli. V čase 45:14 prostřelil Tomáš Svoboda vše, co mu stálo v cestě a bylo vyrovnáno. O dvě minuty později mohl Hradci vrátit vedení sám Jaroslav Roubík, ale s jeho tečí si Furch také poradil. V závěru zápasu se začaly na ledě projevovat emoce. V čase 56:56 šli dokonce Hradečtí do třech a Brod měl necelou minutu na vstřelení rozhodující branky. Velmi blízko byl Vladimír Růžička. Ten ale nejprve trefil z velkého úhlu boční tyč a o chvíli později svoji další střelu rovněž otřel o brankovou konstrukci. Zápas nakonec dospěl až do prodloužení.

V nastaveném čase hráli domácí přesilovou hru 45 vteřin. Dobrou příležitost na rozhodnutí zápasu ovšem Hradec nevyužil a Havlíčkův Brod o něco později trestal. V 64. minutě našel Lukáš Endál před bránou Miroslava Holce, který rozhodl o vítězi sobotního utkání dobře umístěnou střelou k tyči.