st 8.10.2008 | Lukáš Souček

Hradec podlehl Chomutovu na samostatné nájezdy

Hradečtí hokejisté dobře rozehráli utkání s Chomutovem. Na začátku druhé třetiny vedli o dvě branky, ale nadějné vedení udržet nedokázali. Chomutov zbraně nesložil ani za stavu 3:1 a dokázal utkání ještě ve druhé části otočit. Hradec pak zásluhou Daniela Volrába vyrovnal ve dvojnásobné početní výhodě a vynutil si tak prodloužení. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byl šťastnějším týmem Chomutov. Hradečtí tak ve středečním utkání vybojovali bod.

Vstup do utkání vyšel na jedničku domácímu celku. Hned po 51 vteřinách hry se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Daniel Volráb a poslal Hradec rychlou dorážkou do vedení. Chomutov měl vzápětí dva dobré střelecké pokusy. Nejprve pálil Zdeněk Skořepa a chvíli po něm Petr Domin. Filip Luňák si však s oběma pokusy poradil. Na druhé straně zazvonil o dvě minuty později na břevno Lundellovy brány David Nedorost. V hledišti to jen zahučelo, ale hostující brankář měl tyčky dobře postavené. Ve zbytku třetiny nebyl k vidění žádný akční hokej. Na řadu přišla spousta nepřesností a střely převážně z větší vzdálenosti. Hradec tak po první třetině vedl 1:0.

Druhá třetina naprosto dokonale zalepila herní mezery té první. Ve druhé dvacetiminutovce totiž padlo hned pět branek. Již ve 21. minutě zvýšil Patrik Fořt po přihrávce Jaroslava Roubíka na 2:0. Chomutovští ale zbraně nesložili, ba naopak. Věděli, že další zaváhání už si nemohou dovolit a najednou jich byl plný led. V čase 22:57 proměnil obrovskou šanci Jaroslav Hašek a bylo to znovu jen o gól. Vzápětí se o vyrovnání mohli postarat Jíra a Jeslínek, ale oba si vylámali zuby na Filipu Luňákovi. V polovině zápasu měl spoustu času na zakončení Patrik Moskal. Neukvapil se, udělal blafák do bekhendu a poslal Hradec znovu do dvougólového vedení. Jenže to ve druhé části hry nebylo zdaleka vše. Chomutovští dokázali v rozmezí jedné minuty vyrovnat. Nejprve se prodral hradeckou obranou a zakončil Jiří Charousek. Vzápětí domácí zapomněli na Petra Míku, který srovnal na 3:3. Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byla hostům nabídnuta dlouhá dvojnásobná početní výhoda. Pro zkušený celek nebylo problémem tuto obrovskou šanci v zápase využít. Sehranou přesilovkovou kombinaci zakončil Lukáš Pulpán. V tu chvíli byli hosté aktivnější a měli více ze hry. Zřejmě rozhodující pátý gól ale nevsítili, a tak se dostal ke slovu Hradec. V 50. Minutě byl sám před Lundellem Daniel Volráb, ale beton chomutovského brankáře z velkého úhlu přehodit nedokázal. V dalším střídání už se ale hradecký útočník mohl radovat. Také ve dvojnásobné přesilové hře mu naservíroval gólovou přihrávku Martin Koudelka a jméno Daniela Volrába se objevilo na listině střelců ve středečním utkání podruhé. Domácí publikum hnalo své hráče kupředu, ale skóre už se neměnilo.

Zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm žádná velká šance k vidění nebyla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V první sérii proměnil Jaroslav Roubík i Petr Míka. Ve druhé ale Patrik Fořt nedal, zatímco Jiří Charousek s přehledem proměnil. Ve třetí sérii mohl srovnat stav Martin Filip. Lundella ale nepřekonal, a tak druhý bod získali hráči Chomutova.

Pavel Pazourek - trenér HC VCES Hradec Králové:
Pavel Pazourek Do stavu 3:1 jsme hráli dobře, i když už po té brance na 2:0 tam bylo pár momentů, kdy jsme přestávali hrát důsledně. Chtěli jsme hrát pouze s pukem a takto se hokej prostě hrát nedá. Soupeř nás ve druhé polovině utkání jasně přehrál a můžeme být rádi za bod. Nevím proč nám druhá polovina utkání nevyšla. Jestli hráči měli málo sil po těžkém programu, nebo jestli nastalo uspokojení při vedení 3:1. Je to škoda, ale jdeme dále. Mrzí nás to, jelikož soupeř byl za stavu 3:1 na lopatkách a my přestaneme bruslit a bojovat.

Martin Pešout - trenér KLH Chomutov:
Martin Pešout Jsme teď v těžké situaci, do které jsme se dostali sami tím, že jsme měli přehnané ambice. Mysleli jsme si, že každého porazíme 8:1. Pak jsme se dostali do problémů, v zápasech nás opustilo štěstí i herní pohoda. Musíme si přiznat, že jsme v poslední době moc nebojovali. Pořád jsme čekali, že ten hokej přijde sám. Proto pro nás bylo dnes strašně důležité, že jsme to za stavu 3:1 nezabalili. Směřovalo to k tomu, že se naše krize začně prohlubovat. Dnes jsme ale na ledě nechali všechny síly a najednou nám to tam začalo padat. Je jenom škoda, že jsme neubránili těch posledních pár vteřin v oslabení tři na pět.